Kamu Sektörü Çalışanları

Gardiyan Maaşları Ne Kadar? 2020 Gardiyan Maaşları

Gardiyan infaz koruma maaşları 2020 yılında ortalama 3.992 TL ile 5.128 TL arasında değişkenlik göstermektedir. KPSS ile atanıp kamu personeli olmaya hak kazanan infaz koruma memurları; eğitim durumları, statüleri eş – çocuk durumuna göre farklı maaşlar almaktadır. Devlet, her yıl Temmuz ayında memurlara zam yapar ve bu zam, gardiyan maaşlarını etkilemektedir. 2020 Temmuz ayından sonra gardiyanlara zamlı maaşlar ödenmeye başlanacaktır.

Gardiyan Nedir?

Ceza infaz kurumlarında görev yapan koruma memurlarına verilen isimdir. Kanun hükmünde memur statüsüne sahiptirler ve memurlara tanınan tüm hak ve avantajlar gardiyanlar içinde geçerlidir. Türkiye sınırları içerisinde bulunan hapishanelerin güvenlik ve düzenini sağlamakla yükümlüdürler. Ön lisans derecesi altında üniversite okuyan Adalet MYO mezunları, KPSS girme şartı ile gardiyan ve ceza infaz koruma memuru olarak atanmaktadırlar.

Gardiyan Maaşları Ne Kadar? 2020 Gardiyan Maaşları

Ceza infaz koruma veya diğer bir deyişle gardiyan maaşları, memurların eğitim durumu, kadro derecesi, çalışılan lokasyon ve eş çocuk durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda gardiyan maaşlarını yükseltip azaltan tüm değişkenleri ve bu değişkenler sonucunda elde edilen net gelirleri detaylı olarak verdik.
  • Lise mezunu statüsünde ve sözleşmeli şekilde göreve başlayan infaz koruma memurları, çalıştıkları lokasyona göre maaş almaktadırlar. D ve F tipi cezaevlerinde görev yapan gardiyan maaşları 2020 yılında 3.992,50 TL’dir.
  • Lise mezunu statüsünde sözleşmeli şekilde çalışan ve D ve F tipi cezaevleri dışında bir kurumda görev yapan ceza infaz kurumu memurları maaşı 2020 ise 3.960 TL olarak belirlenmiştir.
  • Ön lisans mezunu statüsünde sözleşmeli şekilde çalışan D ve F tipi kurumlar haricinde görev yapan gardiyan maaşları ise 4.028 TL’dir.
  • Lisans diplomasına sahip bir ceza infaz koruma memuru ise D ve F tipi ceza evinde çalışırsa, 4.081 TL, D ve F harici herhangi kurumda gardiyanlık yapan lisans mezunları ise, 4.042 TL maaş alacaktır.
  • Eğitim düzeyi fark etmeksizin, kadrolu olarak işe başlayan ceza infaz koruma memurlarının en düşük maaşı 5.128 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı