Ziraat Teknikeri Memur Maaşları

Ziraat Teknikeri Memur Maaşları

Ziraat Teknikerliği ilçelerde Tarım Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde ve illerde il müdürlüklerinde çalışan zirai konularda teknik bilgi ve donanıma sahip kişilerdir.

Çiftçilere yapılan doğrudan gelir desteği, mazot desteği gibi çiftçilere devletçe verilen desteklemeler için başvuruları kabul ederek sisteme giren, çiftçilere mesleki konularda gerekli bilgileri veren, çiftçi kayıtlarını tutan ve güncelleyen, verilen mesleki işleri yerine getiren teknik personellerdir.


Her teknik personelinde olduğu gibi Teknik Hizmetler sınıfında yer aldığından maaşa etki eden “Özel Hizmet Puanları” genel idari hizmetler sınıfı gibi birçok sınıftan daha yüksek olduğu için daha tatmin edici bir maaş alılar. Ziraat teknikeri maaşları 2.500 TL civarı olup, araziye çıkmaları ve mahkeme keşiflerine görevlendirilmeleri halinde ek ücrette alabilmektedirler. Aynı zaman da yükselme imkanları bulanan ziraat teknikerlerinin ziraat mühendiğili , orman mühendisliği , çevre mühendisliği gibi çeşitleri bölümlere geçmeyi kolaylaştırıcı imkanlarda sağlanmaktadır. Son zamanlar da ilgi artışı gösteren bu bölümlere okuldan mezun olduktan sonra da çeşitli kamu kurumlarına kolayca girebilmektedirler.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ