Zabıta Müdürü Maaşı

Zabıta Müdürü Maaşı

Birçok özel kurumun kendi bünyesinde hizmet veren birimleri ve bu birimleri yöneten müdürleri bulunmaktadır. Resmi kurumların içerisinde yer alan belediyelerde en çok prestij kazanan, bir belediyenin aynası olarak görülen kişiler zabıtalardır.

Bir belediye başkanlığına veya yetki vermiş olduğu başkan yardımcısına bağlı olarak çalışan zabıta müdürleri kendi bünyesindeki zabıta amiri, zabıta komiseri ve zabıta memurlarının iş konusunda sevk ve idaresinden yapmış olduğu çalışmaları bağlı bulunduğu belediye başkanına veya yetkili olan başkan yardımcısına çalışma raporları sunar.


Zabıta personeli direk olarak belediye başkanlığına bağlı olarak çalışır. Mesai saatleri içerisinde görev yaparlar. Halkının sağlığını olumsuz yönde etkileyen ürünler, kamu düzenin bozulmasına yol açan şeylerin düzeltilmesi gibi bir çok görevleri vardır. Müdürlüğü belediyenin içerisinde olduğu gibi dışarısında da olabilir.

Esnaf denetimleri, meclis toplantılarına katılma, personelin iş verimliliği açısından sevk ve idaresi gibi birçok görevi bulunmaktadır. Zabıta müdürleri bağlı bulunduğu belediye nüfusuna göre belirtilen kadro maaşını alır. Ortalama 2500-3500 TL arası


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ramos dedi ki:

    teşekkürler

BİR YORUM YAZ