Yüzbaşı Maaşları 2015

Yüzbaşı Maaşları 2015

Askeri personeller arasında yer alan yüzbaşı maaşları 2016 senesinde yeni gelen zamlarla birlikte maaşın ortalama ne kadar ele geçtiği hakkında bilgiler vereceğiz. Geçen yılın temmuz ayında ortalama 3598 lira maaş alan bir yüzbaşı %4 ve Temmuz ayında geçerli olacak %4 zamlarda birlikte ortalama %8 oranında maaşın artacağı, 3741 Ocak ayından geçerli ve Temmuz ayından itibaren 3890 lira net maaş almaktadır. Ayrıca personeller buldukları bölge itibariyle Ohal Tazminatı ve taşıdıkları brove tazminatları alacaklarını belirtelim.

Askeri okuldan yeni mezun olan teğmenler belli aşamalardan geçerek, üsteğmen daha sonra yüzbaşılık görevi gelirler. Belli zaman burada kaldıktan sonra binbaşı ve devamı şekilde gider. Maaşları kıdem ve yıllara göre değişir. Merak ettiğiniz maaş farklarının belli kriterleri vardır. İşte bu kriterler asıl maaşları etkiler. Yüzbaşı maaşı en önemli etken, aldığı tazminattır. Çıplak ücret üzerine eklenen tazminatlar vardır. Vergi dilimine girer ve sonra ele geçen net ücretle birlikte hesaplanır.


Burada aldıkları tazminat ile birlikte maaşların değiştiklerini belirtelim. Misal vermek gerekirse, güney doğuda görev alan bir yüzbaşı ile batıda görev alan yüzbaşı maaşı farklı olduğu gibi, Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde görev alan bir personel ile İstanbul da görev alanlarının maaşlarında farklılıklar vardır.

Yüzbaşı Maaşları 2015

Yüzbaşı Maaşları 2016

 


Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ