Yeni Atanan Öğretmen Maaşları

Yeni Atanan Öğretmen Maaşları

Görevine yeni başlayan, bir öğretmenin maaşını ele aldığımız konumuzda sizlere daha detaylı bilgiler vereceğiz. Yeni atanan öğretmen maaşları 2015 yılında ilk kez öğretmenlik mesleğine atananlar için özel maaş listesini vereceğiz. Bulduğu ile göre, girmiş olduğu ekstra derse göre, sendikalı ise ikramiye göre, evli ise çocuk yardımı, asgari indirim vs. gibi bir çok etkene bağlıdır.

Öğretmenin görev yılı itibariyle aldığı maaşta buna doğru orantılı olarak artmaktadır. Aynı zamanda maaşı etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi ise ek ders ücreti ve teknik öğretmenlerin aldıkları branş ders ücretleridir. Ek ders alan öğretmenlerin maaşları aylık olarak ders saatine bağlı olmakla birlikte hemen hemen 300 – 400 tl arasında değişkenlik sağlamaktadır. Mesleğine yeni başlayan öğretmen maaşı 1800 – 2500 arasında olmaktadır. Ayrıca bu rakamların üzerine ek ders ücreti, asgari geçim indirimi, çocuk yardım parası, branş ek ücreti ve diğer yardımları koyduğunuz zaman toplam maaş 3000 – 3250 tl civarına çıkmaktadır. Hizmet yılına göre de değişiklik gösteren maaşlara görev yılı farkı eklendiğinde ise biraz daha artış olacaktır.


Canla başla çocuklarımızı eğiten ve ellerinden gelen bütün gayreti gösteren öğretmenlerimiz için bu konuda her zaman devletimizin destekçisi olması gerekmektedir. Son yıllar da değişen yasalar sebebiyle bu mesleğe talep azalsa da öğretmenlik mesleği her zaman kutsal bir görev olmuştur. Bu nedenle her türlü maddi imkan ve olanaklardan öğretmenlerimizin faydalanması gerekmektedir. Sürekli sorulan ve cevapları merak edilen sorulardan bir tanesi de yeni öğretmen maaşı ne kadar gibi sorularla karşılaşan öğretmenler mesleğe başlamadan önce bu kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Bizde sizlere bu yazımızda bu soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Bu konuda ki çalışmalarımız hızla devam etmekte ve yeni öğretmen maaşları ile ilgili yazılarımızı her zaman güncelleyerek özel liste halinde sizlere sunmaktayız.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ