Vhki Maaşları 2015

Vhki Maaşları 2015

VHKİ diğer adıyla bildiğimiz Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Genel İdare hizmetler sınıfında yer alan ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü gibi idari hizmetler veren kurumlarda çalışan ve çalıştığı kurum ile alakalı hizmetler sunan memur sınıfıdır.

Eğer Nüfus Müdürlüğünde görevli ise ikametgâh verme, kimlik çıkarma, nüfus kayıt örneği verme, doğum ile sisteme yeni kayıt girme gibi işleri yaparken örneğin ilçelerde Kaymakamlık bünyesinde çalışanlar ise kaymakamlık ile diğer kurumlar arasında yazışmaları yapmak gibi tabiri caizse masa başı işleri yerine getirmektedir.


Kamu personeli sınavına girip, vhki olmak isteyen adayların atanma puanları ortalama 80 ile 88 bandındadır. Bu puanların bölgelere göre değiştiğini hatırlatmak isteriz.

Bulunduğu hizmet sınıfından dolayı özel hizmet puanı düşüktür. Bundan dolayı bekâr yeni göreve başlayan bir memur 2.000 TL maaş alır. Evli ve 2 çocuklu memur ise ortalama 2.300 TL maaş almaktadır. Bu hizmet sınıfında 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamadığında ise maaşa katkısı sadece 5-10 TL civarındadır.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ