Valilik Personeli Maaşları

Valilik Personeli Maaşları

Valilik personel maaşları hep çevremizden, internetten yaptığımız araştırma ile öğreniyoruz. Valilik personeli maaşları ne kadar olduğunu tahmin ederseniz, normal memur olarak görev yapmaktadır. İç İşleri Bakanlığına bağlı olarak çalışmaktadırlar. 657 sayılı devlet memurları kanunu tabi, memurlardır. Bir ilin en yüksek dereceli mevkine sahip olan vali ve teşkilatına bağlı olan birimler vardır.

KPSS puanı atarak valilikte görev yapabilirsiniz. Yayınlamış olduğu şartlara uygun olursanız, başvurabilirsiniz. Örnek olarak, şoför olarak alım yapıyor ve E sınıfı ehliyeti istiyor. Bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Askeri de görev yapmış uzman çavuşlar, astsubaylar, gaziler ve diğer hak sahiplerine bazı atamalar yapılmaktadır. Devlet planlanma teşkilatının atması ile oraya görevine göre yerleşebilir.

Valilikte görev alan personeller farklı kategorilere sahiptir. Başta uzmanlar, mühendisler, teknikerler, teknisyenler, veri hazırlama kontrol işletmeni, büro görevlileri ve hizmetli kadroları vardır. Bu kadrolara dair net rakamları sizlere açıklayacağız.

Valilik Mühendis Maaşı :


Valilik bünye görev yapan mühendis maaşları başlangıç olarak 2680 TL dir. Bu bölgeye göre değiştiğini, asgari geçim indirimi ve çocuk yardımı eklenmemiştir.

Valilik Tekniker Maaşı :

Valilikte teknikerlik görevini icra eden bir memur başlangıç olarak 2120 TL dir. Bu bölgeye göre değiştiğini, asgari geçim indirimi ve çocuk yardımı eklenmemiştir.

Valilik Teknisyen Maaşı :

Valilikte teknikerlik görevini icra eden bir memur başlangıç olarak 2090 TL dir. Bu bölgeye göre değiştiğini, asgari geçim indirimi ve çocuk yardımı eklenmemiştir.

Valilik Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Maaşı :

Valilik personellerinden veri işletmen elemanı çok vardır. Kısa adı da vkhi olan veri hazırlama kontrol işletmeni elemanıdır. Bu sebeple alımları yüksek neredeyse o valiliğin çoğu bilgisayar başında iş yapmaktadır. Gerekli işe başvurmak için KPSS puan ve bilgisayar işletmen kursunu bitirmek gerekiyor. Yeni başlayan bir veri hazırlama kontrol işletmeni elemanı 1935 TL dir. Bu bölgeye göre değiştiğini, asgari geçim indirimi ve çocuk yardımı eklenmemiştir.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ