Uzman Doktor Maaşı

Uzman Doktor Maaşı

Doktorlar günümüzde hayat kurtaran kişilerin hastalıklarına sorun bulan ve bu hastalıkların geçmesini sağlayan kişilerdir. Günümüzde doktorlara bakıldığı farklı derecede doktorlar bulunmaktadır.Doktor derecelerine bakıldığı zaman doktorlar pratisyen, uzman, profesör gibi çeşitli doktorlar bulunmaktadır. Bu doktorların her birinin görevi birbirinden farklıdır. Çocuk doktoru, kadın doğum doktoru, cerrah doktoru, üroloji doktoru gibi farklı hastalıklara bakan doktorlar bulunmaktadır.Doktorlar oldukça zor şartlar altında çalışmaktadır. Doktorlar çalıştıkları hastane ve bölgeye göre farklı maaşlar almaktadırlar. Doktorlar devlet hastanesinde ve özel hastane gibi yerlerde çalışmaktadır. Uzman doktorlar kendi muayenelerinde çok daha fazla miktarlarda kazanç sağlamakta olup daha fazla mesai de harcadıkları bir gerçektir.


Doktorların uzmanlık derecesine göre maaş aldıklarını söylemek mümkün. Kendi kategorisinde bir çocuk doktoru ile beyin doktoru arasında fark olacağını aşikar. Fakat ardaki fark aldıkları maaşlardan değil, kıdem, döner sermaye, doktor ameliyatları (ameliyat başına alınan ücret) gibi faktörlere bağlıdır. Bu sebeple branş doktorları daha fazla maaş almaktadır. Branşı iyi olan doktorların aldıkları ücret 12 bin TL olurken, Uzman doktor maaşları başlangıç 5000 TL civarındadır.

Eğer tıp merkezine bir ortaklığı varsa ayda 50 bin TL’ye ve fazlasını kazanabilir. Önemli olan çalıştığı branşta tecrübesi, bilgisi ve alanıdır.

25 yıllık uzman doktor görüşü :

Son 4 ay ortalama 4 bin, bu yıl ilk ay 5 bin toplam aldım (vergi dilimi), uzmanlık dalımın abd de ortalama yıllık ücreti 400bin dolardır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ