Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Son yıllarda bu mesleğe artan ilgi ve yoğunluk ötürü ve paralı asker profesyonel asker yetiştirme dönemine girildiğinden dolayı son 2 – 3 senedir yoğun ilgi ve başvuruların olması sebebi ve doğudaki artan terör olaylarından bölgeye askeri sevkiyatının güçlenmesi ve orada askerlerin yoğunluk oluşturması için bir çalışma içine girilmiştir.

Uzman çavuşların yetiştirilmesi konusunda çeşitli eğitimlerin ve zorlu görevlerin yapılması şart koşularak askerlerin zorlu eğitim şartlarına hazırlanması ve görevlerini devam ettirmesi gerekmektedir. Ülkemizde askeri yönetimin güçlenmesi ve kolluk kuvvetlerinin dışarından gelen herhangi bir saldırı ve tehlikeye karşı müdahale etmeleri konusunda çeşitli istihbarat ve zorlu koşullarda eğitim görmektedir. Bu görevlerini başarı ile tamamlayan personeller ülkemizde çeşitli bölgelere sevk edilerek güvenlik güçlerimize ve askeri birliklerimize katılmaktadırlar.

 


Uzman çavuşların görevlerine başladıkları zamanlarda ise yerlerine gelecek olan askeri birliklerdeki askerlerin yetiştirilmesi ve vatana millete asker yetiştirme konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Daha çok yoğunluk olan bölgelerde asker sayısının arttırılması ve  yetiştirilmesi konusunda çok büyük çalışmalar olmaktadır. Uzman çavuşların maaşları ortalama olarak 3.000 – 4.250 TL arasında değişmektedir. Bu aradaki fark ise doğuda görev yapan personellerin ve kritik bölgelerde geçici görev alan personeller için düzenlenmektedir. Görev tazminatı olarak batıda görev yapan personel ile arasındaki fark 300 – 500 TL olmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ