Uzman Çavuş Maaşları 2017

Uzman Çavuş Maaşları 2017

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev alan uzman çavuşların maaşları hakkında bilgiler vereceğiz. Uzmanlık görevine başlayan rütbeli askerler, uzman onbaşı daha sonra kıdemine göre uzman çavuş olarak devam ederler. Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olarak görev alan uzman çavuşlar TSK’nın ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temini için ön başvuru da bulunur. Daha sonra mülakatları geçerek uzman çavuş olma görevini üstlenmektedir.


Kendi arasında görev tazminatına göre maaş farklılıkları olurken, aslına bakarsanız taban ücret ve üzerine eklenen ücretler vardır. Bu ücretlere asgari geçim indirimi evli ve bekar olarak ekleniyor. Kıdem farklı olarak her sene 30 lira ekleniyor. 10 senelik bir uzman yeni arasında 300 TL bir fark bulunuyor.Çocuklu uzmanlar içinde ekstra farklar ödeniyor.Örneğin başlangıç ücreti olarak 2200 TL ve güneydoğuda görev yaparsa 200 – 500 saha tazminat ek, eğer komando uzman çavuş ise 500 – 1000 ek, Kıbrıs da görev alırsa ek 300 – 700 ek, gibi ücretler eklenerek taban maaş ortaya çıkmaktadır.

Sonuç olarak uzman çavuş maaşları 2017 2400 ile 3800 TL arasında değişiyor. Ayrıca son dönemlerde uzman çavuşların maaşlarına yapılacak iyileştirme ile bu fiyatların biraz daha üstüne çıkabileceğini söyleyebiliriz.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Melih dedi ki:

  Hava uzman çavuş maaşları ne kadar?

 2. Ahmet dedi ki:

  Jandarma komando uzman erbaş olan varmı doğu ve batı maaşı ne kadar acaba?

 3. Vvvvvv dedi ki:

  Batı maaşı 4300 lira doğu ise 6000 bin lira jandarmada bn bu kadar aliyorum

 4. sadettin dedi ki:

  denizci uzman çavuş kaç alıyo aylık

BİR YORUM YAZ