Üniversite Tekniker Maaşları

Üniversite Tekniker Maaşları

Üniversite de görev yapan teknikerlerin almış olduğu ücretleri sizlerle paylaşacağız. Çalışma şartları ve görev de yükselebilme gibi durumlarından bahsederken, merak ettiklerinizi yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Üniversite de tekniker olarak çalışabilmek için ilgili bölümün ön lisans mezunu olmamız gerekir. Genellikle elektrik, makine, inşaat ve elektronik bölümleri olmak üzere bir çok bölüm üzerinden alım yapılmaktadır.


657 sayılı memurlar kanuna tabi olan teknikerler, aldıkları maaşları başlangıç olarak 2100 TL civarındadır. Ayrıca üniversitesinin döner sermayesinden ekstra fark almaktadır. Üniversite teknikerleri görev de yükselmesi çok zordur. Bu sebeple genellikle KPSS’den yüksek alanların tercih listesinde değildir. KPSS üzerinden atanma bandı 80 ile 85 aralığındadır. Daha yüksek alanlar ise daha güzel kurumlar tercih etmektedir.

Yukarı belirtmiş maaş asgari geçim indirimi en düşük yani bekar, Ocak ve Temmuz 2015 zamları eklenmemiş halindedir. İşe başlayacak olan bir tekniker ve bu işi seçmeyi düşünenler için bu kriterleri dikkate almalıdır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ