Ülkelerden Okul Fotoğrafları

Ülkelerden Okul Fotoğrafları

Eğitimde yeni bir döneme girilmesiyle birlikte okul çalışmaları ve öğrencilerin ders başı heyecanın arttı. Fakat okullarda ki heyecan tüm dünyada aynı değil. Çoğu üklelerde sınıflarda öğrencilerin oturacak bir sırası , bir masası not olacak bir defteri yok. Durum böyle olunca dünyaki eğitim seviyesinin düşmekte olduğu ve ülkelerin gelişmişlik seviyesini belirleyen eğitim sisteminin neden bu kadar kötü olduğu sorgulanıyor.

Dünya çapındaki okul sınıflarının ne durumda olduğunu ve ne şartlarda eğitim gördüğünü, hangi şartlar da ders çalıştıklarını dünyaya duyurmak için Reuters fotoğfrafçıları 2015 Dünya Öğretmenler Günü için bir çalışma yaptı. Gözleri yaşartan bu çalışma dünyanın dört bir tarafında ilgi gördü ve dünyadaki eğitim kalitesini ortaya koydu.

İşte çeşitli ülkelerden çekilen okul fotoğrafları ;

Afganistan

afgan

Amerika Birleşik Devleti

abd

Ekvator

ekva

Afrika

fildişi

İngiltere


ingiltere

Japonya

 

japon

Kore

kore

Uruguay

urug

Türkiye

tür

Pakistan

pakistan

 

İşte gözleri yaşartan dünya ülkelerinde sınıf fotoğrafları eğitim ne kadar kalitede olduğunu gözler önüne seriyor. Kimileri oturacak sıra bulazken , kimileri ise son teknolojik cihazlar ile donatılmış sınıflarda eğitim almaktadır. Burada ki farkı gözler önüne seren ve tüm dünyada eğitimin nasıl işlediğini ortaya koyuyor.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ