Türkiye 4,5 G Hizmetine Gün Sayıyor

Türkiye 4,5 G Hizmetine Gün Sayıyor

Son yıllarda artan internet kullanıcı sayısı ve çeşitli bilgilere ulaşmak için forum sayfaları, ürün testleri, bloglar ve internet sayfaları olmak üzere artık aranılan bilginin, dökümanın, ödevin ve araştırma konularının kısa zamanda ulaşılması ve aranılan bilginin kaynağının görüntülenmesi gibi çeşitli konularda internet kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Birçok hizmetin artık internet üzerinde sağlanması ve uygulanması üzerine kullanıcıların yerinde kalkmadan sıra beklemeden işlemlerini halletmesi, yapılan hizmetleri anında görüntülemesi ve kilometrelerce uzaktaki ailesi, akrabası ve arkadaşları ile görüşmesi mümkün olmaktadır.

İnternet sayfaları üzerinden çeşitli programlar aracıyla istenilen bilgilere kısa zamanda ulaşılması ve verilen bilgiler doğrulusunda yapılan bir işlemin kısa zamanda tanımlanması söz konusudur. Çeşitli sistemlerde kullanılan cihazlar ile iletişim sağlayarak cihazların ara yüz uygulamaları ile haberleşme konusunda detaylı bir çalışma yapılmaktadır. Aynı zamanda yeni çıkan ürünlerin teknolojik gelişmeler ile entegrasyon sağlaması ve bu konuda son yıllarda yapılan çalışmaların son sürat devam etmesi internet ve teknolojinin ne kadar hızlı ilerlediğini, bu alandaki gelişmelerin sürekli devam ettiğini ve hız kesmeden devam edeceğini göstermektedir. Ayrıca son yıllarda artan kullanıcı ve cihaz sayısı ile internetin erişiminin yavaşlaması ile ilgili konularda ise çeşitli internet balonları ve ücretsiz internet uygulamaları sunulmaya başlanılmaktadır. Şuan deneme aşamasında olan internet balonları yerden belirli bir kilometre uzaklıkta uçup diğer internet balonları ile haberleşerek interneti kesintiye uğratmadan kullanıcılara sunulacaktır. Bu proje ile internet hızının artması ve sürekli internet bağlantısının olması ve ülkenin her yerine internet ulaştırılması söz konusudur.


Gelecek yıllarda ise internet kullanıcılarının daha da artması söz konusu olacağından altyapının daha da iyileştirilmesi ve bu alanda yapılacak yeniliklerin her zaman devamlılığın olması gerekmektedir. Ülkemizde internet hızının artacağı şu sıralarda 4,5 G hizmeti ile cep telefonlarından internet hızının 37.5 Mbs  olması planlanmaktadır. Nisan ayından itibaren hizmete girecek olan bu uygulama ile daha hızlı bir internet kullanımı olması beklenmektedir. Cep telefon kullanıcıları için sevindirici bir haber olan bu hizmet için şimdiden hazırlıklar başladı. Cep telefonu operatörleri alt yapılarını değiştirmek ve bu konuda önlemleri almak için kıyasıya mücadele ediyorlar. Ayrıca bu hizmetin uygulamaya geçmesi ile birlikte cep telefonlarında internet hızının hemen hemen 3 – 4 katına çıkması söz konusu olmaktadır. Yenilenecek olan teknolojilerden haberdar olmak için bizleri takipte kalın.

 

 

<a href=’http://armut.com/HizmetVeren/hasan-yalcin-ankara-yenimahalle-dis-cekim-fotograf_175042′> Hasan Yalçın Ankara Yenimahalle Dış Çekim Fotoğraf – Armut.com  </a>


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ