Turkcell Çağrı Merkezi Maaşları

Turkcell Çağrı Merkezi Maaşları

Turkcell çağrı merkezi maaşları, bilmedikleriniz ve çalışmaları koşullarını anlatacağız. Öncelikle Turkcell kendi kategorisinde hizmet veren firmalar arasında en iyisi diyebiliriz. Çalışanların vardiyalı olarak görev yaptıklarını belirtelim. 12 saat üzerinden görev yapan personeller, normal çağrı merkezi elemanı ve o merkezin amiri vardır. Normal görev yapan personel ile amir arasında ortalama 500 – 700 TL arasında maaş farkı vardır. Senelik 20 gün izin hakkı olup, bir seneyi tamamlayan personel senelik izni hak etmiş olur.

Çağrı merkezleri sorunun çözülmesi için kurulmuş ve 24 saat olarak aktif çalışan bir birimdir. Müşteri temsilcisi, müşterilerin istek ve taleplerini dinleyerek onları çözüme kavuşturulması için gerekli işlemleri yapan kişiye denir.


Aylık maaşlarını incelediğimiz zaman, asgari ücret ve üzeri maaşlar olduğunu söyleyebiliriz. Yani 900 ile 1200 TL normal çağrı merkezi çalışanı maaşını amiri ise, 1500 ile 2400 TL maaş aldıklarını belirtmek mümkündür. Ayrıca günlük müşteri çağrı cevaplama kotası aşıldığı zaman belli miktara müşteri başına ek ücret ödenmektedir. Örnek verecek olursan 1200 tl maaş alan personelin aylık çağrı cevaplama kotasını 1000 olarak farz edelim. Bu personel bu sayıyı aşıp 1500 müşteri ile iletişime geçerse kişi başına 0.20 kuruş alacaktır. Buradan 1500 x 0.20 = 300tl daha fazla maaş alacaktır.

Aynı zamanda çağrı merkezinde çalışan personellerde çeşitli kampanyalar ve ürünleri telefon sistemi üzerinden müşterileri kampanyaya katılım ve dahil ettiklerinde belli miktarda ek ödeme almaktadırlar. Bunları da düzenli olarak yaptıkları zaman maaşlarında turkcell çağrı merkezi çalışan maaşları 300 – 500 tl gibi artış olduğu gözlemlenecektir. Bir önemli konu da her çalışan ekip liderlerinin ne kadar maaşl aldıklarıdır. Her 15 – 20 kişilik bir grubun takım lideri olmakta ve personellerinin yaptıkları işlerin takibi ve kontrolünü , aşamadıkları sorunları çözmede yardımcı olmaktadır. Bu takım liderlerinin maaşı ise 2.000 ile 2.400 tl civarındadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Amed dedi ki:

  Turkcell globala girip başarılı olmayın insanların attığı yorumları okumayın derim. Bn şuan Diyarbakır lokaayonundayım eğitimin bitmesine bir hafta kaldı bir hafta snra çağrıya geçeceğim. Korkularım varmı? Tabiki var ama korkunun ecele faydası yok çok şükür demeli çoğu insanın sabahtan akşama kadar canı çıkarmasına çalışıp para kazandığı bi devirde biz oturup insanlarla konuşarak kazanacaz. Psikolojik olarak çok zor bi deneyim olacak bunu olumsuz düşünerek daha çok zedelersiniz örnek alınacak bir çok örnek var onları düşünerek motive ederseniz her türlü yaparsınız. En basitinden temizliği olarak girmek varken bi statü sahibi olarak giriyorsunuz oraya. Diğer işleri küçümsemek değil asla niyetim buraya girmeden önce inşaatta tesisatçı ustasıydim. Bu soğukta karda kışta inşaatta çalışma varken şuan çok şükür temiz sıcak bi yerde çalışıyorum. Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı nasıl değerlendirdiğine bağlıdır..

  05.02.2017

 2. Derya dedi ki:

  Bugün globalden arandım satış temsilcisi pozisyonu için. Bende home agent olarak açık pozisyon varsa onu değerlendirebilirim dedim. Şansıma varmış haftaya falan mülakatlar olucakmış öyle dediler. Çoğu sitede okuduğum yorumlar biraz gözümü korkuttu sanki insan yiyorlarmışcasına yorumlar var cidden home agent olarak çalışanlar varsa aranızda biraz aydınlatabilirler mi acaba? İşe alım süreci, simülasyon testi falan nasıl yapılıyor? Artı hiç telde satış yapmamış birisine göre bu iş ne kadar doğru eğitim yeterli oluyor mu? Normal satış temsilcisine göre home agent olarak çalışmak daha az stressiz mi oluyor yani yapılan o kötü yorumlar home agentlar için de geçerli mi ki?

  1. Murat dedi ki:

   Home agent calisabilecegin en iyi statülerden biri kaçırma derim

 3. Deniz dedi ki:

  globalde 2.5 yıldır çalışıyorum iyi bir pozisyonum var ve işimi çok seviyorum. sürekli şikayet eden kişilerin sorumluluk alamayacak kadar üşengeç olduklarını söyleyebiliriz. çok yyetkin insanlarla çalışıyoruz ve yöneticilerimiz takım üyelerine karşı oldukça hassas, motive edilmek için sürekli aktiviye ve sürprizler yapılıyor..
  üniversite ortamı gibi çalışarak para kazanmak piyasada ayakta durmak ve pişmek isteyen kurumsal büyük firmada adım olsun diyen varsa hiç düşünmesin. eskiden her önüne geleni alıyorlardı işkur evet ödüyor ama sıkıya gelemeyen çıkıyor. bu işverenin suçu değil iş beğenmeyenin garipliğidir. kimse size çay getir tuvalet temizle etrafı topla demiyor. sabah gelin işinizi doğru yapın ve gidin. hepsi bu. abartmaya gerek yok herkes şahsi olarak tecrübe etmeli. yorumlara aldanmayın.

  1. Murat dedi ki:

   Tipik bi kaliteci yada spv yorumu 😀

 4. gökce dedi ki:

  Bende is basvurusu yapacagim kotu yorumlar yapacaginiza birazda olumlu yonunden bahsetseniz bu kadar insan nasl calisiyor dimi ama

  1. Murat dedi ki:

   O kadar insan ihtiyacı olduğu için çalışıyor ama şöyle bi gerçek varki turkcell global diğer firmalara göre daha iyi

 5. Ahmet dedi ki:

  Merhaba yıl 1.5 yıl dir Turkcell global bilgi çağrı merkezi’nde çalışıyorum böyle bir iş dünyası na girmeyi düşenen arkadaşlarım olursa diye yazmak istedim nu yazıyı bu düşünce bu fikirler ve yorumları dikkate almayınız insana kişiye çok şeyler katan bir dünya turkcell global bilgi bu işi başvurdum diye pişman olmazsınız unutulmaz anılar deneyimleriniz olacak tır iyi kötü ama size güç ,güven birey olarak sorumluluk edinmeyi öğretir fazlasıyla çok çok şey daha yazıp anlatabilir saatler ce meraklı olan arkadaş larıma ulaşmak isterseniz twiteer hesabım; ahmet smbmy

  1. Cansu dedi ki:

   Bende başvuru yaptım aradılar bilgi alabilirmiyim

   1. Mehtap dedi ki:

    Nereden basvuru yapabiliyoruz

 6. delinin biri dedi ki:

  arkadaş birkaç gün sonra turkcell globalde kurs eğitimi göreceğiz..millet sanki orada ölüme gidiyormuşçasına yorumlar yapmış…nedir bu kadar gözde korkutulacak anlamadım? inşaatta ağır yük altında canı çıkan adamın diksiyonu ve ikna kabiliyeti iyiyse neden gidip oturduğu yerden konuşmasınki?yada işsizlik sorunu olan birinin kaçırmaması gereken bir fırsattır….şartlar eskisinden biraz daha iyileştirilmiş..diyarbakır lokasyonunda herhangi bir şikayet yok..insanlarla konuşabilirim, konuşurum..çenem kuvvetldiir diyen herkes gidip denesin en azından..okuduğum yorumların yüzde 99ü beynimin köreliyor, oturmaya bağlı bilmem şöylşe oluyor, bilmem stresten ölüyıruz…çağrı merkezini arayan kişi karşısında kendisine beyefendi diye hitap eden kişiye elbette psikolojik üstünlük ile ağzına geleni söyleme cürreti gösterirki bu da bu mnillette yaygındır…sorsan öğretmene mimara muhasebeciye doktora öğrenciye işçiye çokta halinden memnun değil..zaten türkiyede kimse işinden memnun değil..abecanlar cesur ve kararlı olun..oturduğunuz yerden insanlarla konuşuyorsunuz sürekli tekrar edilen kullanılan kelimeler..pozitif bakın..her işin biraz can sıkan yanı olur..Saygılarımla..

  1. Murat dedi ki:

   Peki savunduğun kadar basitmiymis? Öyle ağza geldiği gibi oturduğun yerden konuşup para kazanacaksın demekle bitseydi o işler herkes çağrı merkezinde çalışırdı aslanım. Dün yanın en zor meslekleri sıralamasında 2. Sırada.

   1. delinin biri dedi ki:

    Merhaba Canısı;
    Birkaç ay sonra 1 yılımı bitirmiş olacağım.Öyleki Her işte bir zorluk, sorumluluk var.Basit iş mi arıyorsun o biraz zor türkiye şartlarında .Dünyanın en zor 2 veya 3. olmasına gelince..Orası öyle olabilir..Çağrı merkezi çalışma stili disiplin, çözüme dayalı diyaloğ, ve genel anlamda psikoloji gerektiren bir iş..Bunları minimım zamanda gerçekleştirmel..Koşullar zor olduğu kadar çoğu zaman güzel ve eğlenceli olabiliyor, kendini neye şartlandırırsan öyledir..Turkcellde çağrı merkezinde çağrı almaya başlayacağın süreç eğitim ve çeşitli testlerden geçtikten sonra birtakım denetleme altında geçer..Öyle korkunç veya insanın çürüdüğü bir yer değil..
    ZAmanla alışınca iş zevkli bir hal almaya başşlııyor çalışıyor+ güzel sözlerle yüzlerce çağrı sonlandırmak ayrı bir güzellik veriyor..Bir yıl bitiyor başlayalı şimdi geriye eski işime bakınca arada dağlar kadar fark var!!Demem o ki aslanım gözü herşeyden korkan insan bir arpa bozu yol alamaz..Kaliteli bir iş kaçınılmazdır kariyer için deneyim için birazda para kazanma adına turkiyedeki en sağlam işlerden..Öylece bilmeden çamur atılmaz..ben 1 yıldır çalışıyorum ancak 10 yıl çalışan insanlar var bu insanlara ne demeli?
    Korkmayın, ve emin olun başvurmanız ve seçilmeniz dahilinde brşey kaybetmezsiniz..Herkes bu işi yapar diye bir kural yok ama bence çalışacak bir iş arıyorsanız diksiyon ikna ve psikolojiden az anlıyorsanız kaçırmamanızı tavsiye ederim..Teşekkürler.

 7. Ali dedi ki:

  Onun için türkiyede adalet yoktur torpil vardır

 8. Ali dedi ki:

  Bence saçmalık üniversite mezunu insanları sömürüyorlar

 9. ceyhun dedi ki:

  4ay boyunca eğitim adı altında çalıştırıp ayda işkurdan 350-400tl arası maaş verip kurs bitiminde sözleşme imzalamadan insanları işten çıkaran bir yer sürekli alım yapıp sürekli sirkulasyon sağlıyorlar. Böylece kurs veriyor hesabı tüm maaşları devletten istiyorlar. Millet yolunu bulmuş işsiz gençler bir heves ve merakla girip kursu bitene kadar çileyi çekmek zorunda kalıyorlar.

BİR YORUM YAZ