Türkçe Öğretmeni Maaşları

Türkçe Öğretmeni Maaşları

Türkçe öğretmeni maaşları Ocak ve Temmuz 2015 zamlarıyla birlikte ek olarak %3 oranında artış yaşandı. Bu sebeple net ücretleri belirlerken, bu etkeni göz önünde bulunduracağız. Maaslari.Net ekibi olarak tüm öğretmen maaşları bu kategoriden bulabileceğinizi hatırlatalım.

Zamlı öğretmen maaşına net olarak 120 TL fark gelirken, en düşük öğretmen maaşı 2.220 TL ye yükseldi. Türkçe öğretmenliği olarak Ocak 2015 ve Temmuz 2015 farklarını maaşlarına yansıtılmıştır.  Sonuçta % 3 + % 3 zam gelmiştir. Türkçe öğretmenlerinin aldıkları ücret ekstra olarak 2.31o TL oldu. Bu sayede, düşük öğretmen maaşı ile 120 TL farkı olduğunu belirtelim. 25 yıllık bir öğretmenin maaşı 2.579 olurken, buradaki rakamları belirlenirken, aile yardımı ve asgari geçim indirim her öğretmen için farklı hesaplanıyor.


Aynı zaman da ek ders ve etüt ücreti olan öğretmen maaşlarına da ek ödemeleri yansıtılmaktadır. Saatlik olarak hesaplanan ek ders ücretleri 2015 yılında gelen zamlar ile birlikte net ücret olarak 10.02 tl olarak belirlenmiştir. Buradan hesap edersek aylık 40 saatlik ek ders ücreti için 400.80 , 100 saatlik ek ders ücreti için 1002 tl ödeme yapılmaktadır. Ek dersin saatine göre hesaplanan ödemelerde maaşları ile birlikte alındığı zaman öğretmen maaşları  ortalama olarak 2.800 – 3.200 tl arasında değişmektedir. Aynı zamanda ana dilimiz olan türkçe eğitimini vermek üzere görev alan türkçe öğretmen maaşlarını da sizler öğretmen adayları ve türkçe öğretmeni olmak isteyenler için yayınlayacağız. Türkçe dilini öğrenmemizde ve bu eğitim sürecinde bizlere yardımcı olan öğretmenlerimiz maaşları 2.500 – 3.000 tl arasındadır. Tabi burada hizmet yılı ve görev yaptığı yer olarak da ek ödemeler ile desteklenmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Melike dedi ki:

    Hayır sözel

  2. hdbcuabvyf dedi ki:

    ben çocuk doktoru olmak istiyorum ama o sayısal

BİR YORUM YAZ