Türk Silahlı Kuvvetleri Zırh İçin Düğmeye Bastı

Türk Silahlı Kuvvetleri Zırh İçin Düğmeye Bastı

Son zamanlarda artan terör olaylarına karşı önlemleri arttıran Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yeni zırhlı elbise için düğmeye bastı. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından istişareler sonucunda ortaya çıktı. Zafiyetler kapatmak amacıyla böyle bir uygulamaya gidildiği düşünülüyor. Can kayıpları en aza indirmek ve personeli motivasyonunu arttırmak başlıca hedefler arasında. Teröristler kurmuş oldukları hain pusuları bertaraf etmek öncelik hedef.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) terörle mücadelede yeni statejiler geliştiriyor. İlk somut adım zırhlı elbise ve teçhizat olacak. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ihale alıma başladı. Yapılan ihalede “vücut koruyucu giysi, teçhizat, destek ekipmanları, balistik giysi ve koruma teknolojileri” kriterleri yer alıyor.


Türk Silahlı Kuvvetleri Zırh İçin Düğmeye Bastı

KİMSE ŞEHİT OLMASIN

Teknolojinin geliştiği bu devirde hala şehitlerin olması insanları üzüyor. İşte bu sebeple teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanarak zırh yapılacak. Bu yapılacak elbise tüm bomba düzeylerine karşı koruma niteliğinde olacak. Zırhın sadece kurşun geçirmez özelliği olmayacak. Komple vücudu her türlü parça tesirli bombadan koruma niteliğinde olacak. Özellikle bu şekilde vücudun her yerini korumasıyla şehit verilmemesi amaçlanıyor.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ