TSK Ağrı Dağı’nda PKK Avında

TSK Ağrı Dağı’nda PKK Avında

Türk Silahlı Kuvvetlerin PKK’ya yönelik operasyonları son hız devam ediyor. Iğdır İl Jandarma Komutanlığına personeller, PKK’nın üs bölgesi olarak bilindiği Ağrı Dağı eteklerin operasyona başladı. Hava destekli olan operasyonda, hedef terör örgüt mensupları. Valilik ve Jandarma Komutanlığı koordineli bir şekilde yerlerini önceden tespit etti. 2 bin rakamında olan Leçelik bölgesine operasyon için düğmeye basıldı. Iğdır ve bağlı olduğu ilçelerinde yol kesen, araç kundaklayan ve çok sayıda kamu binasına zarar veren PKK’lıların yeri tespit edildi.


MÜHİMMATLAR İMHA EDİLİYOR

Operasyondan telsizlere yansıyan konuşmalara göre çok sayıda mühimmat ve kullanılmaya hazır patlayıcı imha edildi. Öğrenilen bilgiye göre 6 patlama düzeneği, 18 elektrikli fünye, 11 top kablo (1100 metre), 60 litrelik mazot dolu 7 bidon (420 litre), 1 çuval patlayıcı madde yapımında kullanılan gübre, BTÖ mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen yaşam malzemeleri (şeker, ekmek, peynir, çay, un) ve giyim malzemesi bulundu. Bunlar yakılarak imha edildi.

Ayrıca 13 polisin şehit olduğu saldırıyı bu düzenekler sayesinde yaptıkları ortaya çıktı. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK avına devam ediyor. Teröristler öldürülmeye devam ediyor. Bölgeden sıcak çatışmalar yaşanıyor.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ