Tse Tekniker Maaşları

Tse Tekniker Maaşları

Tse tekniker maaşları bilgiler vereceğiz. Türk Standardları Enstitüsü ülkenin en gözde kurumlarının başında geliyor. Bu kurumda teknikerlerin aldıkları maaşları incelerken, tüm ikramiye ve sosyal imkanlarının olduğunu net olarak belirtelim. Bu kurum direk olarak başbakanlığa bağlı olarak çalışıyor. KİT veya herhangi bir bakanlığa bağlı değildir. Peki bu kurumda görev alan teknikerler aldıkları maaşları ne kadardır ? Gelin yakından inceleyelim.

TSE tekniker maaşı, öncelikle taban maaş üzerine giydirme ek ücretler yansıtılıyor. Sonra vergi dilim üzerinden kesintiler yapılarak ele net maaş geçiyor. Bunun üzerine saha dışına çıktığı zaman devlet memurları kanunu gereği, harcırah alınırken, yılda 4 kez tam ikramiye hakkı vardır. Yıl kıdem farkı da ortalama 10 – 30 TL arasında değişiyor. Genel olarak evli ve bekar asgari indirimi farkını da düşünürsek, toplamda 2500 ile 4000 TL arasında net maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Burada belirlenen tse maaşları net bilgidir.


Kısaca örnek vermek gerekirse, 5 yıllık bir mekatronik teknikeri taban ücret üzerine giydirilmiş maaşını (brüt maaş ve içerisinde asgari geçim indirimi vardır) 3950 TL olup, vergi kesintisi ile eline 2600 TL net maaş geçmektedir. Aylık 5 kez şehir dışında göreve gittiğini varsayarak, ek olarak 200 TL maaş ek, net ikramiye olarak 2200 TL x 4 ( sene de 4 kez verilir ) bu da maaşa aylık 733 TL eklenir. Sonuç olarak 2600 TL (maaş) + 200 TL (yol harcırah) + 733 TL (aylık ikramiye farkı) = 3533 TL net maaş almaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ