Tpao Memur Maaşları

Tpao Memur Maaşları

Tpao günümüzde ülke petrolünü çıkarıp bunu kullanıma hazırlayan şirkettir. Tpao günümüzde petrolün bulunduğu şehirlerde bulunmaktadır. Bu şehirler başında Batman, Adıyaman, Diyarbakır gibi iller bulunmaktadır.Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı adıyla kurulan bu Kamu İktisadi Teşebbüsü kısa adıyla KİT hazineye senelik milyon dolarlık karlar ile kapatmaktadır.

Son yıllarda artan petrol ihtiyacı ile sadece belli başlı doğu illerde üretimi yapılan petroller Kırıkkale Rafine Tesisleri olan Tüpraş işlenmekte, milli sermayemiz kazanmaktadır. Bu sebeple kamu malı olan TPAO herkes tarafından


Tpao şirketi çalışanlarına bakıldığı zaman oldukça geniş bir çalışan sayısına sahiptir. Binlerce kişiye iş istihdamı sağlayan bu şirket çatısı altında elektrikçi, şoför, tekniker, teknisyen ve güvenlikçi gibi birçok çalışan bulunmaktadır.

Tpao çalışanları maaşlarına bakıldığı zaman çalıştıkları konuma göre farklı maaşları bulunmaktadır. Örneğin tpao memur maaşı 2000 TL ile 2500 TL arasında iken tpao mühendis maaşları 300 TL ile 4000 TL arasındadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ