Tekstil Mühendisi Maaşları

Tekstil Mühendisi Maaşları

Tekstil mühendisi maaş, konusunda yeni mezunlar ve iş arayanlar için gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle bölüm hakkında detaylı anlatım yapalım. Tekstil mühendisleri, ülkemizde yaklaşık olarak binlerce mezun verirler. Çalışmaları oldukça geniştir. Üretim olan her yer de görev alır. Genellikle sanayinin yaygın olduğu yerler, Denizli, Bursa, İstanbul gibi yerlerde epeyce iş imkanı vardır.


Tekstil mühendisleri yoğun ve tempolu çalışma ortamları vardır. Seri üretim olduğundan vardiyalı sistem de bile çalışırlar. Yoğun bu çalışma hayatına karşın, aldıkları maaşların özel sektör olduğundan düşüktür. Daha çok tasarım ve kıyafet modelleri çizimleri yapan ve çeşitli elbiselerin özel tasarımlarında görev alan personellerin maaşları biraz daha yüksektir. İnsanın her zaman ihtiyacı olan elbise ve kıyafet sürekli olduğundan dolayı devamlı personele ihtiyaç vardır. Fakat bu konuda kalifiyeli personel çalıştırmak biraz daha zordur. Çünkü herkesin yapacağı bir meslek olduğundan ve bu sektörde iş arayan ve mezun çok olması sebebiyle maaşların düşük olmasının önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Personel ihtiyacını her zaman karşılayacağı için çalışan kişilere fazla yatırım yapmaz ve gerekli gördüğü durumlarda işten çıkartabilir. Özel sektör olduğundan bu gibi durumlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Eğer tekstil mühendisi maaşlarına değinecek olursak eğer yeni başlayan personel 1.300 – 1.600 tl arasında bir maaş almaktadır.

Tasarım ve modelleme de görev alan bir tekstil mühendisi maaşı biraz daha fazla olacağından burada ki rakam 1.500 – 2.000 tl arasında olacaktır. Sizlere en kısa zamanda tekstil mühendisi maaşılarının 2015 yılında düzenleme yapılarak ek ödemelerle birlikte verilen maaşlarını açıklayacağız.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hanzade dedi ki:

    teşekkürler

BİR YORUM YAZ