Su İçemeyenlere Uzmanlardan Öneriler

Su İçemeyenlere Uzmanlardan Öneriler

Bilindiği gibi su insan hayatanın devam etmesi ve insan vücudu için gerekli minarellerin alınması için çeşitli yaşam organlarının çalışmasını devam ettirmek ve fonksiyonlarını yerine getirmek için insan hayatının olmazsa olmazlarındandır. Uzmanlara göre yetişkin bir insanın 2 – 3 litreye yakın su içmesi gerektiğini vurgulamaktadırlar. Sıcak havalarda ise bu miktarın daha fazla olması gerektğini ve vücudun ter ve idrar yoluyla çeşitli toksinleri attığını belirtmektedirler.

Peki su içmeyenler yada içmek istemeyenler için uzmanlar ne gibi önerilerde bulunacaktır. İşte bu konumuzda suyu sevmeyenler yada suyu içemeyenler için uzmanların önerdiği bazı alternatif içecekleri sizlerle paylaşacağız.


Beslenme ve Diyet Uzmanı Seda Uşarer ; su içemeyenler, su içerken zorlananlar ve su içmekten hoşlanmayanlar direk su içmek yerine su dolu sürahinin içine limon dilimleri doğrayarak  veya sevdikleri meyveleri dilimleri atarak suyu aromalaştırabilir, şekersiz komposto ile sıvı alımını artırabilirler dedi.

 Aynı zamanda doğal maden suyu tüketimine ağırlık verebilirler. Çünkü doğal maden suyunda  içerdiği mineraller sayesinde gün boyu kaybedilen sıvı ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta maden suyunun aromasız olmasıdır. Çünkü meyveli maden suları içerdiği asit ve sodyum nedeniyle rahatsızlıkları tetiklemektedir.

 

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ