Sözlesmeli Er Sınav Mülakatı

Sözlesmeli Er Sınav Mülakatı

Bu konuda birçok farklı aşama söz konusudur. Bunlardan ilki sözlü mülakat olarak bilinmektedir. Diğeri ise fiziksel yeterlilik sınavıdır. Bu iki sınav kişi ya da kişilerin sözleşmeli olabilmeleri için iki önemli ve ayrıca ana durumdur.

Sözlü mülakat sınavında kişilerin her hangi bir konuşma durumunda sorun ya da bir kekeme ve daha farklı eksikliği var mı bakılır. Ayrıca bu noktada yine adayların el ya da ayak biçimlerine bakılır. Eğer fazla dikkat çekici her hangi bir yara ya da görüntü açısından bir kusur ortaya çıkar ise o zaman bu mülakatı geçmek olanaksız. Bu sınav için birkaç farklı alanda uzman kişi ya da kişiler görev yapar ve adayların bir takım fiziksel görünümüne bakarlar.


Bunun yanı sıra ayrıca yine kişiye yine bir takım sorular sorarlar ve u sorular kaşsını ne gibi cevaplar verirler bu duruma bakarlar. Bununla birlikte bir de fiziksel yeterlilik sınavı bulunmaktadır. Sözleşmeli Er Sınav Mülakatı içinde bu aşama son derece önemlidir. Kişinin fiziksel olarak durumu elbette askerlik durumunda en önemli konu olarak ön plana çıkmaktadır.

Aşağıdaki video’da sözleşmeli er’lerin ön sağlık ve fiziki yeterlilik mülakatının nasıl yapıldığını gösteren bir video mevcut izleyerek daha iyi anlayabilmeniz açısından eklenmiştir.

Bunun için de şınav, mekik ya da 400 metre koşu gibi eleme mülakatları bulunmaktadır. Burada amaç adaydan istenilen barajı geçmesi değil, aslına bakılırsa diğer adaylardan çok daha iyi bir şekilde derece yaparak sıralamada en üst sıralara çıkmaya çalışmaktır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ