Sözleşmeli Er Memur Olabilirmi

Sözleşmeli Er Memur Olabilirmi

Sözleşmeli Er Memur Olabilirmi,memur olabilme hakkına sahip olabilen er ve erbaşlar, görev süreleri boyunca görev ahlakı ve bilinciyle hareket etmeleri halinde, sözleşmeli er memur olabilir mi? sorusunun cevabı olarak 7 yıllık hizmeti başarıyla aşmış olması şartı aranır.

Sözleşmeli er olarak göreve başlarken, öncelikle TC vatandaşı olma zorunluluğu, ilköğretim ve yurtdışı mezunlarının bu kuruma denk gelen bir seviyeden mezun olması, sağlık durumunun askerliğe mani olmaması, bazı özel durumlar dışında 1 aydan fazla hapis cezası alıp mahkûm olmamak, yapılacak testlerde veya mülakatlarda yeterlilik sağlamak gibi şartlara uyan er ve erbaşların, 7 yıllık hizmet süreleri dolduğunda memur olarak, kamuda çalışma hakları vardır.

uzman çavuş maaşları 2016


Kendi talepleri değerlendirilirken kamu kurum ve kuruluşlarda açık olan pozisyonlara atamaların olduğu ve değerlendirmelere tabii tutularak görev yeri açıklandığı unutulmamalıdır. Farklı bir il ya da ilçeye taşınma, orada göreve başlama gibi durumları olabileceğinden, taleplerin yurt genelinde herhangi bir yer olarak düşünülmesi gerekir.

Başarılı olan er ve erbaşlar, memurluğa geçtikten sonra aynı ciddi görev bilinciyle hareket ederek branşları dahilinde eğitim alarak göreve başlar. Alt kademeden başlayarak orada da yükselebilmek, kendi disiplin ve çalışkanlığına bağlı olabildiğinden yeterliliği onaylandığında, yönetici pozisyonuna çıkması olasılıklar içindedir. Gerekli durumlar da yeterlilik sınavı veya kısa süreli eğitimlere hazırlıklı olup, görev süresince iş akdinin neleri kapsadığı konusunda tam olarak bilgilendirme yapılır. Memurlukla sosyal hakların devamı sağlandığından, herhangi bir sıkıntı yaşanmadan süreç devam eder.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ