Sözleşmeli Er Kaç Yılda istifa Edebilir

Sözleşmeli Er Kaç Yılda istifa Edebilir

Sözleşmeli Er Kaç Yılda Istifa Edebilir,Sözleşmeli er olmak 2010 yılından sonra gündeme girmiş ve oldukça popüler olan bir konu olsa da sözleşmeli erlikten istifa sanıldığı gibi belli bir süreliğine yapılmış sözleşmenin bitmesinin hemen ardından yapılamaz. Sözleşmeli er kaç yılda istifa edebilir sorusunun cevabı detaylarıyla yazımızda. Sözleşmeli erlikte belli bir süreliğine sözleşme yapılsa da ne yazık ki sözleşme bitiminde ya da bitmeden sözleşmenin er tarafından yeterli gerekçe olmadan feshi pek mümkün olmuyor.

Ancak askerlik şartlarına uyum sağlayamadığı, başarılı olamadığı konusunda karar verilen erlerin, ağır yaralanmalar sonucunda askerliğine devam edemeyeceğini anlaşılan erlerin, askerlik süresini üçte biri oranında aksatanların, bu süreye yaralanma sonucunda ulaşanların, disiplin ve ahlak konularında yapılan bir yanlıştan veya suçtan ötürü ceza alanların, kendisinin nitelikli olmadığına karar verilmesi, askerlik yapmak için uygun olmadığı düşünülenlerin ya da ilgili güvenlik ya da sağlık kurum ve kuruluşlarınca askerlik eğitimine devam etmesi uygun bulunmayanların, asker olabilmek için gerekli şartlardan biri sözleşme süresinin devam ettiği süreçte yitirmiş olanların ya da sözleşmeleri bittikten ve sözleşme süresi sona erdikten sonra sözleşme süresini uzatmak istemeyip sözleşmelerini yenilemeyen erlerin sözleşmeleri feshedilir.


Bu noktadan sonra askeriyede kaldıkları sürenin yarısı kadar zaman için sigortalı sayılmaya devam ederler. Askeriye de bulundukları süre içerisinde çalışmadıkları günlere ait ödenen maaş ve sigorta bedelleri erlerin taraflarından daha sonradan tahsil edilir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ