Şimşek: Seçime Gitmek Doğru Bir Karar Olmaz

Şimşek: Seçime Gitmek Doğru Bir Karar Olmaz

Ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek, 7 Haziran’a benzer bir sonuç çıkması durumunda Türkiye’nin yeniden bir seçime gitmesinin doğru bir karar olmaz dedi. Katılmış olduğu özel bir televizyon kanalında konuşan Maliye Bakanı net ifadeler kullandı. Şimşek :

“Tek başına hükümet en idealidir. 7 Haziran’a benzer sonuç çıkarsa Türkiye’nin yeniden seçime gitmesinin doğru olmayacağı kanaatindeyim. Uzlaşma gerekiyor, geçmişteki kazanımları yok saymadan uzlaşmak gerekiyor.” dedi.

2016 yılı için umutlu bir tablo çizdi.AK Partinin tek başına hükümet üzerine bir koalisyon olmalı diyen Şimşek şu ifadeleri kaydetti :


“Tek başına AK Parti hükümeti olmalı ya da reformlar üzerinde uzlaşılmış bir koalisyon olmalı. Böyle olursa, gelecek sene normalleşme sürecinin başlayacağı, yapısal reformlarla risk priminin ve enflasyonun iyileştirileceğini öngörüyorum”

Rusya’da son günlerde yaşanan ekonomik krizi değerlendirdi. Dış açığın kapanmasında önemli rol oynayan Rus ekonomisinin, Türkiyeyi de etkilediğini ifade etti.  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek şöyle dedi :

“Rusya’yı vuran her şey bizi de vuruyor. Avrupa’daki durgunluk, Yunanistan sorunu var. Kötümserlik özellikle bulaşıcıdır. Türkiye de bundan etkilenmektedir. Şu anda en kötü şokları yemiş durumdayız. Doğu’da yokuz, Avrupa’nın ve Rusya’nın durumu belli”


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ