Sekreter Maaşları 2015

Sekreter Maaşları 2015

Ofislerin vazgeçilmez çalışanlarından biridir sekreterler. Genel olarak ofis içerisinde ki düzenden sorumludurlar. Öncelikle ofis temizliği, gelen misafirlerin ağırlanması (sıcak veya soğuk içecek sunma) dosyaların düzenlenmesi ve gerekli olduğu durumlarda en hızlı şekilde bulunması gibi işleri yapar.

Ayrıca banka işleri para yatırma, para çekme, faturaların takibi de bu sektörde ki çalışanlara aittir. Bazı ofisler de iş gruplandırması ayrı olsa da genel anlamda bu işlerden sorumludurlar.


Sekreterler özel ve kamu olmak üzere 2 yerde çalışabilir. Kamu da görev yapan kişilerin üst düzey yöneticilere yardımcı olmak amacıyla özel kalemi veya sekreteri olarak çalışırlar. Aldıklar maaş ise, kamuda memur maaşları ile aynı orantılıdır. Ayrıca ister kamu olsun isterse özel sektör olsun çalışma temposu yoğundur.

Ofise gelen telefonlara bakarak gerekli yönlendirme ya da not alma işlemlerini yaparlar. Ve daha sonra gerekli olan kişiye bildiriler. Ortalama ücretler sigorta artı asgari ücrettir. Bazende iş yükü hafiftir ve çalışma saatleri günlük olarak 8 saat civarındadır. İş yoğunluğunun tamamen kurumun veya şirketin yaptığı işlerle alakalı olduğunu unutmayalım. Bu bölümü tercih edecek adaylar için bu kriterleri göz önünde tutmaları gerekmektedir.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ