Sedat Peker’den AK Partiye Destek

Sedat Peker’den AK Partiye Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile tanınan Sedat Peker Rize’de miting yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitinge çevre illerden yoğun ilgi vardı. Tayyip Erdoğan ile yan yana çektirdikleri fotoğrafları meydanlara asıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hemşehri olan Peker, dolaylı olarak AK Partiyi desteklerini açıkladı.Aradan geçen 13 yıl sonra memleketine gelmenin mutluluğunu paylaştı.

Sedat Peker’in miting alanında yaptığı konuşmaların çoğunda terör başlığı vardı. Teröristlerden söz ederek :

“Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. ‘Bu intikam 3 yaşındaki çocuklarının yanında şehit edilen babalarının, hamile karılarının yanında şehit edilen kocalarının intikamıdır, merhamet etmeyeceğiz’ diyeceğiz. Merhamet etmeyene merhamet edilmez” ifadelerini kullandı.

MHP’YE ELEŞTİRİLER

Milliyetçi Hareket Partisini hedef alarak açıklamalar yaptı. Peker : “Benim için ‘suç örgütü, mafya’ demişler. Bu organizasyonu yapanlar için ‘sarayın kemik yalayıcısı’ demişler. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Allah’a şükür ben kemik yalamadım, yalamam. Ömrüm savaşarak geçti. Bunu yapanlar palyaçolardır. Aslanlar palyaçolardan korkmaz, sadece onlara gülerler. Biz aslanız, aslan” dedi.


Sedat Peker'den AK Partiye Destek

AKP’YE AÇIK DESTEK

AK Partiyi desteklediğini her ortamdan söyleyen Peker şu açıklamaları yaptı :

“Türkiye Cumhuriyetinin kaderi ile Recep Tayyip Erdoğan kaderi birlikte devam etmektedir. Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürürlerse bu devlete diz çöktürecekler. Bunu göremiyor musunuz? Allah biliyor ben kendisini seviyorum. Bana ‘hemşerin diye seviyorsun’ dediler. Hemşericilik konusunda hassasiyetim olduğu doğrudur. Ancak adalet ve ülke yönetimi söz konusu olduğunda mezardan babam çıksa bile bu konuda ayrım yapamayız”

AKP’nin tek başına iktidar gelmesini savunan Sedat Peker : “Rize’de yüzde 65’den fazla oyla destekleyin. Yüzde 65 oyun fazlası olursa sizin yetiştirdiğiniz evlatlarınız da daha iyi savaş ve mücadeleler verir” ifadelerini sarf etti.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ