Şantiye Şefi Maaşları

Şantiye Şefi Maaşları

Şantiye şefi maaşları,Gerek devlet işi olsun gerekse özel sektör olsun birçok iş alanda şantiye hizmetleri şeklinde çalışma yapılmaktadır. Şantiyeler birçok alanda yapımı devam eden ya da yapılacak olan işlerin en yakın bölgesine kurulmaktadır. Bu şantiyeler yerleşim yerlerine yakın olanların dışında uzak olanlarda vardır. Uzak olan yerlerde barınma imkânları da mevcuttur.

Özellikle şantiyelerin en çok kurulduğu iş alanları şu şekildedir. Baraj yapımları, yol yapımlarında, hastane ve okul yapımlarında, tünel yapımları gibi daha birçok alanda kurulmaktadırlar. Şantiyelerde genelde en üst sorumlu olarak bir şef görev yapmaktadır. Çalışma şartları biraz yorucu olsa da şantiyelerde yaşam normal hayattaki gibi gitmemektedir. Yorucu geçen günün sonunda her şeyi şef organize yapmaktadır.


santiye-sefi-maasi

Şantiye şefi maaşları ne kadar

Personellerin tüm ihtiyaçlarından iş ile alakalı tüm malzemelere kadar şef ilgilenmektedir. Bu kadar yorucu işlere göre şantiye şefi maaşları ortalama 4000 Türk lirası civarındadır. Şantiyelerde çalışma saatleri genelde uzun olmaktadır. Çünkü iş götürü usulü olduğundan ve bitirme zamanı ihalede belirtildiğinden zamanından önce yapılması gerekmektedir. Bu anlamda şantiye şeflerine büyük sorumluluklar verilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ