Sahil Koruma Görevlisi Maaşları

Sahil Koruma Görevlisi Maaşları

Sahil koruma görevlisi olarak görev yapan personeller , tatil bölgelerinde ve beldelerinde ülkemize gelen turistlerin ve vatandaşlarımızın güvenli ve rahat bir şekilde tatilini yapmasını sağlamak ve sahil ve deniz kenarlarında oluşabilecek tehlikelere karşı gerekli önlemleri alarak herhangi bir sorunun yaşanmasını engellemektedir. Aynı zamanda sahil koruma ekipleri olarak denizde boğulan ve kaybolan kişilerin arama ve kurtarma görevlerini üstlenerek bulunmasında ve denizden çıkarılmasında görev olan personellerdir.


Aynı zamanda sahil güvenlik ekipleri denizden gelebilecek her türlü tehlikelere karşı ülkemizi savunmada ve gelebilecek tehditlere karşı ülkemizi koruma konusunda gerekli kolluk kuvvetlerine haber vermek ve bu konuda destek sağlamaktır. Sahil koruma görevlilerin kolluk kuvvetleriyle birlikte koordineli olarak çalışması , havadan ve denizden takiplerin yapılması için çeşitli kontrol işlemlerinin yapışması konusunda çalışmaları yapmaktadırlar.

Sahil boylarında görev alan ekipler ise oluşabilecek herhangi bir olaylara anında müdahale etmek ve kontrolerin yapılması konusunda denetimleri devam ettirmektir. Sahil koruma görevlileri maaşları ise ortalama olarak 2.500 – 3.250 Tl olmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ibrahim dedi ki:

  selam, 2500tl – 3.250tl bu maas aralığı guncel mı 2016 dogru mu ?
  ve bilginiz varsa neye göre değişiyor. Suda görev yapınca extra ücret mi alıyorlar ?

 2. Mehmet dedi ki:

  Selamünaleyküm sözleşmeli erler sahil güvenliğe girebilir mi 29 yaşına kadar bir kişi yardımcı olabilirmi

  1. Ali Çakmak dedi ki:

   Sahil güvenlik 2015 ocak ayından sonra sözleşmeli er alımını durdurdu an itibariyle de kurum tamamen sivilleştiği için mevcutta ki sözleşmeli erlerin dahi akıbeti belli değil

BİR YORUM YAZ