Sağlık Yönetimi Maaşları

Sağlık Yönetimi Maaşları

Sağlık Yönetimi Maaşları 2016,Çok fazla bilinmese de üniversitelerde sağlık yönetimi için ayrı bölümler açılmakta ve tercih yapacak öğrenciler de bu bölümden mezun olanların ne iş yaptığını ve ileride ne kadar maaş aldığını doğal olarak merak etmektedir.

Sağlık Yönetimi Maaşları 2016

2016 yılı ocak ayı öncesinde yaklaşık olarak 2835 TL olarak sağlık yönetimi maaşları 2016 Ocak ayından itibaren yapılan 104 TL zamma ek olarak evli olan bireylerin eşlerinin çalışmıyor olması durumunda ayrıyeten 118 TL ve yaşa bağlı olarak çocuğu bulunan kişilerin her çocuk için ilave olarak 50 TL’ye kadar olan zam ile birlikte toplamda 3400 TL gibi Türkiye şartlarında oldukça iyi denilebilecek bir rakama ulaşan maaşlar alabilmektedirler.


Ayrıca devlet memurlarına her yıl %3 zam yapıldığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlık yöneticileri hastanedeki işlerin belli bir düzende aksaklık yaşanmadan ilerlemesinde görevli oldukları için ilerleyen yıllarda öneminin daha da anlaşılmasıyla birlikte ihtiyaç da artacak ve buna göre boş kadrolar açılarak maaşlarda da düzenli bir artış görülecektir. Sadece devlet hastanelerinde değil sayıları her geçen gün artan özel hastanelerde de çalışabilmektedirler.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ