Sağlık Personeli Maaşları 2015

Sağlık Personeli Maaşları 2015

Sağlık personellerin çok zor şartlarda çalıştıkları ve aldıkları ücretlerin son zamanlarda yavaş yavaş düzelmeye başladığını söyleyebiliriz. Son dönemde özellikle sağlıkçılara yapılan zamlar ile birlikte en düşük sağlık personeli maaşı 1960 TL ye ulaştı. En düşük memur maaşı kıyaslama yapıldığı zaman yine arada 300 lira fark olduğunu görüyoruz. Fakat daha önce ki durum ile karşılaştırma yapıldığın da iyi olduğu ve daha iyi duruma gideceğini ümit ediyoruz.

Genel hatları itibariyle sağlıkçılar, Sağlık Memuru, Tıbbı Sekreter, Acil Tıp Teknikeri/Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni/Teknikeri ve Ebe gibi bir çok alt dallara ayrılmıştır. Yabancı Dil Sınavından geçer not almış (50) dil tazminatı + asgari geçim indirimi + aile yardımı + çocuk geçim yardımı ile birlikte Ocak zamları dahil 2340 ile 2650 TL arasında olduğunu belirtelim. Tabi eğitim durumu göz önüne alındığında, orta öğretim mezunu olarak görev alan ebeler, sağlık kabin memurları gibi meslek grupları 2015 Ocak zammı ile birlikte başlangıç maaşları 2340 TL olarak belirlenmiştir.


Sağlık Personeli Maaşları Ne Kadar ?

İnternet üzerinde bu mesleğe ilgi duyanlar, sağlıkçılar ne kadar maaş alıyor diye merak ediyorlar. İnsanları bilgilendirme amacıyla yaptığımız araştırmalar sonucunda elde edindiğimiz bilgiler neticesinde sağlıkçılar yaptıkları görevlere aldıkları maaş ücretleri değişmektedir. Örneğin, sağlıkçı maaşı en alt ücret 1500 TL olurken, üzerine asgari geçim indirimi + kıdem yılı (senelik 10 ile 25 TL arasında)  +dil tazminatı + döner sermaye gibi ekstra farklarla birlikte bu maaşları almaktadır. Gelir vergisi uygulaması ile maaşının belli dönemlerde kesintiler olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ