Sağlık Çalışanları Maaşlarında Son Durum

Sağlık Çalışanları Maaşlarında Son Durum

Sağlık çalışanları için 2016 yılında müjdeli haberler gelmeye devam edecektir. 2016 yılı hedeflen sağlık çalışanları ile ilgili çalışmalarında başında gelen maaş farklarının düzenlenmesi ve ek göstergelerde ve nöbetlerde yapılan farkların düzenlenmesi ile ilgili olacaktır.

Sağlık personelinin nöbet ücretlerinde yapılacak olan farkların giderilmesi ve nöbet ücretlerinin arttırılması sağlık çalışanlarının uzun zamandır beklediği bir uygulama idi. 2016 yılının ilk aylarından itibaren saatlik nöbet ücretlerinde yapılacak olan arttırım ile maaşlarını zamlı almaya başlayacaklar.


Ülkemizde sağlık personellerinin çok değerli olduğu ve bu alandan mezun olan öğrencilerin insanlarımıza hizmet verebilmeleri için hemen hemen her yıl yaklaşık 10 bin sağlık memuru ve personel alımı yapılmaktadır. Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve her tarafa hizmet götürebilmek için ve vatandaşların mağdur olmamaları için ülkemizin her noktasında sağlık kuruluşu yapılmakta ve buralara sağlık personellerinin atamaları yapılmaktadır. Yine 2016 yılı için yapılacak olan sağlık atamalarında ise yaklaşık 15 bin sağlık personeli iş başı yapacaktır. Bu alanda öncelikle uzman doktor ve hemşirelere öncelik verilmek üzere sağlık atamaları 2016 yılının ikinci ayından itibaren yapılmaya başlanması hedefleniyor.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ