Sağlık Bakanlığı Memur Maaşları

Sağlık Bakanlığı Memur Maaşları

Sağlık Bakanlığı’nda çalışan memurlar diğer bakanlıklar ve diğer kamu kuruluşlarında çalışan memurlara nazaran daha şanslılar diyebiliriz. Peki neden? Sağlık Bakanlığı’nda çalışan memur 2000 TL ye yakın bir maaş almaktadır.

Ancak şanslı olduğu kısım bu değildir. Sağlık sektöründe döner sermaye dediğimiz, hastanenin, sağlık ocağının ya da işte memur olarak çalışılan kurumun diğer kazançlarından da alınan ek ücret vardır. Dolayısıyla Sağlık Bakanlığı’nda çalışan bir memurun maaşı döner sermaye ile birleştirildiğinde 2000 TL yi geçebilmektedir. Döner sermaye olan kurumlarda aylık hemen hemen 300 – 400 tl ek getirisi olmaktadır.


Bununla beraber çalışma koşulları diğer memurlarla aynıdır. Sabah 8.00 akşam 7.00 saatleri arasıdır mesai saatleri. Hafta sonları tatil ve yıllık izin hakları da bir aydır. Bu haklarını da istedikleri herhangi bir zaman kullanabilmektedirler. Aynı zamanda sağlık personellerinin çeşitli sosyal imkan ve olanaklardan yararlanabiliyor olması da onların avantajıdır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mine dedi ki:

    Ben mine seneye universitiye gidecek olan bir ogrenciyim tıbbı sekreterlik bölümüne gitmek istiyorum sizden bilgi almam mümkündür acaba ?
    Bir Sağlık memuru olarak Tıbbı sekreterlik var.
    Birde eğitim alarak var biraz kaçan karisiyorda yardımcı olursanız sevinirim?..

BİR YORUM YAZ