Sağlık Bakanlığı Biyolog Maaşları

Sağlık Bakanlığı Biyolog Maaşları

Biyolog; canlı hücrelerin yapıtaşlarını, işleyişini, hücre yapısının işlevini ve hücrelerin birbirleriyle etkileşimini laboratuvar ortamında inceleyerek, çeşitli dallarda (tıp, tarım, hayvancılık) pratik uygulamaları geliştirme, iyileştirme bilgi ve becerisine sahip alanında uzman kişidir.

Günümüzde biyologlar yoğun olarak hastanelerde, hidrobiyoloji araştırma merkezlerinde, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda, özel sektörde besin ve ilaç üzerinde çalışmaktadırlar. Maliye ve Gümrük Bakanlığı’nda çalışan biyologlar ise yurtdışına çıkan veya yurda giren bitki ve hayvan türlerini denetler.


Biyolog maaşları ise çalıştığı kurum, derecesi, bölgesi, hizmet yılı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmekte olup yeni başlayan biyolog maaşı ortalama 1200-1700 TL arasındadır.

Aynı zamanda yurt dışı görevlendirmesi olan bir biyolog çalışmalarını ve incelemelerini yapmak üzere yurt dışındaki en üstün imkan ve olanaklardan faydalanmak suretiyle yapacağı için görevlendirme için bir ek ücret söz konusu olacaktır. Yurt dışında görev yapan biyolog maaşları ise 2.250 – 3.000 tl arasında değişmektedir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ