Psikiyatri Doktor Maaşları

Psikiyatri Doktor Maaşları

İnsan hayatının odak noktasına istemeden de olsa yerleşen stres sebebi ile bazı ruhsal ve sinirsel hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Kişilerin kendilerine yetmediği, işin içinden çıkamadıkları durumlarda, ruh ve sinir hastalıkları branşı altında görev alan ilaçla tedavi hizmeti veren psikiyatrlara başvururlar.

Periyodik zamanlar ile hastalığın tanısını koyduktan sonra hasta ile belirli aralıklarla seanslar düzenleyerek sorunu yavaş yavaş ortadan kaldırmaya çalışırlar.


Ülkemizde hastanelerin psikiyatr bölümleri diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi tam hizmet vermektedir. Psikiyatri branş doktorlarının aldığı maaşlar 3000 TL ve üzeri olarak bilinmektedir. Özel hizmet veren diğer doktorlar ise kendi muayenehanesinde saatlik ve dolar bazında hizmet vererek kendi maaşını, kendi çalışma saati ve hasta sayısına göre belirler.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Arya dedi ki:

  Asistan maaşı ne kadar ve özel yer açanlar seans başına ortalama kaç tl alıyorlar

 2. Nisa dedi ki:

  arkadaşlar psikiyatrist olmak istiyorum ama madem 6 yıl tıp okuyoruz üstelik 6 yıllık eğitimden sonra bir sınava giriyoruz bundan sonra da 4 yıllık uzmanlık eğitimi alıyoruz 10 yıl çalışıp çaba sarf ederken geçim nasıl sağlanılacak bir yandanda bir gelir alıyor muyuz ??

  1. Tıpçı dedi ki:

   Tus u kazandıktan sonra 4 yıl uzmanlık eğitimi sırasında asistan maaşı alıyorsun.

   1. Xxx dedi ki:

    Peki asistan maasi ne kadardır?

 3. tugba dedi ki:

  qrkadaslar bn psikiyatristlik okumak istiyorum ama toplam liseden sinra kac yil okuyacagimi bilmiyorum bikgisi olan cevap verirse sevinirim bide burdaki maaslar minimummu

  1. drmeltem dedi ki:

   6 yıl tıp okuyacaksınız. Üstüne girebileceğiniz en zor sınav olan tusta psikiyatri kazanıp 4 yıl uzmanlık eğitimi alacaksınız. Sonrasında psikiyatristsiniz.

  2. Elif dedi ki:

   Önce tıp fakültesi kazanman gerekiyor. Eğer hiç bir dersten kalmaz ve tekrarlamak zorunda kalmazsan 6-7 yıl okuyacaksın. Okula girdikten 4-5 yıl sonra bölüm seçeceksin mezun olup normal bir doktor olacaksın. Ardından tus’u kazanırsan psikiyatri olabilirsin bayağı zahmetli

 4. mehmet dedi ki:

  en kötü 3 bin iyi bir Psikiyatrist en az 3000 lirayı 1 günde kazanıyor ya da bir seansta

  1. büşra dedi ki:

   ben psikiyatrist olmak ıstıyormda maasları cok dusuk ve tıp okumam gerekıyo 10 yıl . nasıl oluyo ya dıyorm 10 yıl okuyupta 3,000 lira almak

   1. Berfin dedi ki:

    Onlar psikiyatr bu psikolog maasi psikiyatrlar 5 6 milyar aliyorlar psikologlar edebiyat fakültesinden yada psikoloji kkuyup enzun olanlar 5 6 milyar maas alanlar tip fakultesini bitirip psikoloji secenler karıştırma yani

    1. selim berk dedi ki:

     aynn öle psikologlar 3 b,n tl alıo psikiyatristler dönersermayeyle birlikte fln yaklaşık 100 bin tl alıolar ( tanıdığım psikiyatrist ondan biliom )

     1. selim berk dedi ki:

      pardon 100 bin yazmışm 10 bin olucak

   2. isimsiz dedi ki:

    Sayısalının da iyi olması gerekir.

BİR YORUM YAZ