Profesör Doktor Maaşları

Profesör Doktor Maaşları

Yıllarca okumuş ve mesleğiniz doruklarına gelmiş çok değerli profesör doktor maaşları ülkemizde 6000 Türk Lirası gibi bir ücret olmaktadır. Ancak dünya çapındaki büyük ülkelerde ki meslektaşları çok daha fazla ücretle alıp çok daha güzel şartlarda hayatlarını sürdürmektedir.

Ülkemizde profesör doktorlar ek olarak yaptıkları işler ile bile Amerika Birleşik Devletlerindeki meslektaşlarının kazancına ulaşamamaktadırlar. Özellikle hastanede çalışan profesör doktorların muayene açma şansları olmadığından bu ücrete boyun eğmek durumunda kalmaktadırlar.


Hastanede ameliyata girdiklerinde ek olarak aldıkları ameliyat ücreti bir nebze maaşlarını yukarı çekse de bu eğitimini çok zahmetli olan yıllarını doktor olduğu halde hep kendini eğitmek ve yenilemeye adayan sağlık sunanların aldıkları ücretler ülkenin sağlığa verdiği önemin göstergesidir. Bu konuda ülkemizde çalışmalar yapılsa bile uzun yıllardır ücret artışı yapılmamakta ve sağlık personelleri bu konuda seslerini duyuramamaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. doktor :D dedi ki:

  60.000 yazmak istemiş heralde ben doktora gitiğimde bu proftur 40 lira muane ddemişlerdi bana

 2. Abcdef dedi ki:

  abim şu anda asistan o bile 5 5 buçuk bin lira maaş alıyor

  1. Gs sametsakci dedi ki:

   Ne asistanı branş ne

 3. hasan dedi ki:

  Malesef 17 bin değil sadece 6 bin TL. Zannedersem bazı hekimlerin aldığı döner sermayede teorik olarak hesaplanmış. Çoğunluk dönerden mahrum. Dolayısıyla 6 bin lira olduğunu unutmayalım. Ülkemizin fakir ülke olması hesabıyla bence bu maaş da fazla. Ancak profesöre bu kadar veren devletimizin mebusa profesöre verdiğinin dörtte birini vermesi gerekir. Hatta milletvekillerinin maaş almadan hizmet etmesi daha uygun olur, Nitekim Menderes devletten maaş almdan görevini yapmıştır, bunu unutmayalım. Devletimizin bölücü unsurlara destek vererek ülkemiz aleyhine çalışan mebuslara yüksek maaş vermesi kendi ayağına kurşun sıkması demektir. Keşke bizlere 2-3 bin TL gibi düşük bir ücret verip te bölücü unsurlara yüksek hem emekli hem normal maaş vermese. Bence yasa çıkarıp bölücülük yapanın maaşı verilmese.

BİR YORUM YAZ