Polis Memurlarının Maaşları Ne Kadar, Maaşlarında Ne Kadar Artış Oldu ?

Polis Memurlarının Maaşları Ne Kadar, Maaşlarında Ne Kadar Artış Oldu ?

Polis memurların şu sıralarda çok yoğun çalıştığı ve sürekli operasyonlar yaptığı, görevden göreve koşturduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan ve geçici görevlendirme ile doğu illerine sevkiyat edilen polis personellerinin sayısı git gitde artmaktadır. Operasyonları hız kesmediği şu zamanlarda takviye polis ekiplerinin ve özel hareket polislerinin destek verdiği görevlerde yürütülmektedir. Zorlu kış şartlarına rağmen ve yaşanan olaylara karşı birlik ve beraberliği elden bırakmayan ve olan var gücüyle görevlerini sürdüren personeller canları pahasına görevlerini devam ettirmektedirler.Bu şekilde görev yapan polis memurların maaşlarında ise ek tazminat ve görev tazminatı alma imkanı olmaktadır.

Zorlu operasyonların devam ettiği ve askerlerin polislerin bölgeye sevk edildiği şu durumlarda canlı canlı operasyonların yapıldığı , bölgede tankların ve zırhlı araçların devriye gezdiği, kontrollerin yapıldığı ve ekiplerin göz açtırmadığı şu zamanlarda güvenlik güçleri daima teyakkuzdadır.


Polis memurlarının maaşlarında yapılan düzenleme , nöbet ücretleri ve kıdem tazminatlarında artış olması söz konusudur. Şuan gündemde olan ve kısa sürede onaylanması beklenen bu imkanların polis , asker ve güvenlik güçleri ve kolluk kuvvetlerine uygulanmasında personelin yüzlerini güldürecek haberler verilmektedir.

Polis maaşlarında artışların olması ve personelin saatlik nöbet ücretlerinde değişiklik yapılması , kıdem ve görev tazminatlarının dengeli olarak hesaplanması konusunda ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda kadro ve kıdem artışlarında maaşlarında yapılacak olan değişikliklerin kısa zamanda onaylanması ve 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde maaşlarına yansıtılması beklenmektedir. Saatlik nöbet ücretlerinde yapılacak olan artışların ve değişikliklerin maaş ücretlerine eklenmesi konusunda kısa zamanda çalışmaların yapılması ve maaşlarına eklenmesi aynı zamanda kıdem tazminatlarının da maaşların üzerinde yatırılması personeller için avantaj olmaktadır. Sizlere bu konuyla ilgili kısa zamanda daha detaylı bilgiler ve görev tazminat ücretleriyle ilgili bir tablo vereceğiz.

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ