Polis Maaşları 2015

Polis Maaşları 2015

Polis mesleğine görev olarak üstlenen kişilerin, 2015 senesi içerisinde aldığı maaşlar hakkında bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Kıdem ve hizmet göre değiştiğini söyleyebilmek mümkün. Polisliğe yeni başlayan kişilerin en taban ücreti, 2929 TL alırken kademesindeki değişim ile birlikte maaşının artacağını buradan belirtelim. Güney doğu da görev yapan polisler batı da görev yapanlara göre daha fazla alırken, maaşlarına tazminat olarak ek ücret ekleniyor. Ortalama 300 ile 700 lira maaşlarına eklenme oluyor.


2015 zamlı maaşları ise evli ve bir çocuklu polisin aldığı maaş 3150 TL iken, ocak ayında alacağı maaş 3350 TL dir. Bu sayede, tam ücretler üzerine eklenerek alacakları maaşlar belli olmuştur. Bu ücretler içerisinde aile yardımı, asgari geçim indirim, tazminatları bir çok eklenerek net maaş ele geçer.

Ülkemiz böylesine kutsal bir görevi yapan kişilerin aldıkları ücret sonuna kadar helal olduğunu belirtelim. Bu sebeple gece gündüz demeden, görevlerinin bilincinde olan ve yaptıkları iş gereğince vatanın birliği için uğraşıyorlar.Vatandaşı huzur ve refahını koruyan polislerimize görevlerine başarılar diliyoruz.


Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ