PKK Çözülmeye Başlıyor

PKK Çözülmeye Başlıyor

Bölücü terör örgütü çözülme sürecine girdi. Örgütün ele başı olarak bilenen Murat Karayılandan basına sızdığı ifade edilen örgütsel doküman da dikkat çeken noktalar var. 20 sayfalık bu metinde PKK’nın iyiden iyiye köşeye sıkıştığı ifade ediliyor. Bölgeden gelen sıcak haberlere göre örgüt artık çözülme sürecine girdi. Bu sürecin başlamasından başta son aylarda PKK’ya yönelik yapılan operasyonlar ilk sırayı çekiyor. TSK’nın başarılı bir şekilde yapmış olduğu operasyonlar örgüt mensuplarının telsiz konuşmalarına yansıyor. Kamu oyuna yansıyan bu görüşmelerde ilginç detaylar ve dikkat çeken itiraflar yer alıyor.

Yıllardır ülkede büyük bir sorun olan terör olayları bitmek bilmiyor. Temmuz 2015’ten beri neredeyse her gün şehit haberi gelirken, PKK ağır kayıplar veriyor. Bu sürede örgüt kelime tam anlamıyla köşeye sıkıştırıldı. Beytüşşebap başta olmak üzere bir çok Güneydoğuda yapılan operasyonlar PKK’yı bitme noktasına getirdi…


PKK’nın sözde liderleri örgüt mensuplarıyla yaptığı telsiz konuşmaları yakın zamanda kamuoyuna yansıdı. Ayrıca 20 sayfalık örgütün itiraf kalemi olduğu düşülen bir belgede bu konuşmaları destekler nitelikte. Karayılanın ile bahsi geçen telsiz konuşmalarında şunlar ifade ediliyor. “Sıkıysa siz gelin çarpışın. İran’da keyif  yaparak emir vermekle bu işler yürümez”.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Beytüşşebap’ta yapılan son operasyondan sonra TSK personeli 12 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 av  tüfeği, 3 roketatar sevk fişeği, 6 roketatar mühimmatı, 220 adet 7,62 milimetre  çapında mühimmat, 126 adet 5,56 milimetre çapında mühimmat ve 17 kalaşnikof  piyade tüfeği şarjörü ele geçirildi.

Mehmetçiklerin morallerinin yerinde olduğunu, PKK’nın artık son anlarının yaşadığı anlatıyor. Yapılan aramalarda askerlerimiz, 2 adet 10 kilogramlık bidon içerisine hazırlanmış  patlayıcı düzeneği, 720 av tüfeği fişeği, 6 çuval amonyum nitrat (65 kilogram), 2 kilogram  plastik patlayıcı madde, 2 dürbün,4 el telsizi, 1 büyük  telsiz, 1 telsiz şarj cihazı,  50 mekanik fünye, çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel  dokümanı da ele geçirdi.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ