Peyzaj Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır

Peyzaj Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır

Peyzaj, insanlar tarafından değişik şekliyle, yapılan çalışmaların süslenmesi , bağ,bahçe, çiçek, havuz ve çeşitli çalışmaların yapılması demektedir. Kısacası yapılan bir binanın ve inşaatın bahçe düzenlemesi ve hoş bir şekilde çiçek ve ağaçlar ile süslenerek bir güzellik katması anlamına gelmektedir.

Peyzaj önemlidir ama manzara gibi değil, çünkü tarih ile günümüz, kültür ile tabiat arasında bağlantı kurar. Yapılan çalışmanın tarihi ve önemli bir bağlantıyı yansıtması için çeşitli peyzaj çalışmalarının yapılıp o zamanda veya o alanda yaşıyormuş, anımsatıyormuş hissi verdirmek için başta gelen çalışmalardan bir tanesidir.


Peyzaj teknikeri ise bu alanda çalışmalarını yapmak üzere bu konuda eğitimlerini tamamlamış ve çeşitli düzenlemeler ve planmalar konusunda fikirlerini yansıtmak ve yapılan inşaatın içeriğine göre çevre planmasını yapmak için çalışmaları yapan kişidir. Genellikle inşaat aşamasının bitmesine yakın çevre planlamasının yapılması ve bu konuda ki fikirlerin ve çalışmaların minyatür olarak gösterilmesi hedeflenmektedir. Peyzaj teknikeri olarak çalışmaların takip edilmesi ve gerekli düzenlemeler ve süslemelerin yapılması için görüşlerin belirtilmesi gerekmektedir. Peyzaj teknikeri maaşları ortalama olarak 2.250 – 3.000 Tl arasında olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ