Özel Sektör Mühendis Maaşları

Özel Sektör Mühendis Maaşları

Özel sektör de görev alan mühendislerin alacağı maaşları sıralayacağız. Mühendisler kendi arasında bir çok guruba ayrılır. Piyasa da en yaygın olan mühendislik dalları, elektrik, inşaat, makine, kimya, gıda, endüstri, elektronik ve elektronik haberleşme mühendislik dalları olarak karşımıza çıkıyor. Şirketler kendi alanlarında çalıştırmak üzerine mühendisler arasından bilgi ve tecrübesine göre seçim yapar. Aldıkları maaşlar da çalışma kabiliyetleri ve iş konusunda tecrübesi ile doğru orantılı şekilde artar. Kurumsal firmalar personellerine daha çok maaş verirken, daha küçük çaptaki işletmeler bunlara oranla daha az maaş verilmektedir.

Burada vereceğimiz maaşlar kurumsal firmalara göre verilmiş olup bilgi ve tecrübeye göre artış göstermektedir. Maaşların yeni işe başlangıç olduğunu unutmayınız.


Elektrik mühendisi – 2650 TL

İnşaat mühendisi – 2600 TL

Makine mühendisi – 2690 TL

Kimya mühendisi – 2550 TL

Gıda mühendisi – 2610 TL

Endüstri mühendisi – 2740 TL

Elektronik mühendisi – 2700 TL

Elektronik haberleşme mühendisi – 2780 TL

Örneğin, bir mühendis a firmasında arge bölümünde çalışırken, aynı mühendis başka bir firmanın üretim veya planlama bölümlerinde çalışabilmektedir. Tamamen firmanın ihtiyacı olduğu alan ile ilgili çalışabilirsiniz. Mühendis maaşları burada ki kategorinden inceleyebileceğinizi hatırlatırız.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ