Özel Okul Teşvik Sonuçları

Özel Okul Teşvik Sonuçları

Özel okullara teşvik almak isteyen adaylar için 03 Eylül 2015 tarihinde sonuçlar açıklanıyor. Tercih dönemi ise başlıyor. Tercih listesine en fazla 15 okul kayıt edilecek. Böylece yerleştirme sonuçları ise 11 Eylül 2015 tarihinde duyurulacak. Teşvikten toplamda 600 bin öğrencinin faydalanması bekleniyor.

Teşvik kapsamında okul öncesi eğitim, ilkokul eğitim, ortaokul eğitim ve lise  eğitim öğrencilerine toplamda 2 bin 680 TL ile 3 bin 750 TL arasında değişken olan eğitim desteği yapılacak. Bu destekten yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerin tercih yapması gerekiyor. Sonuçlarında 11 Eylül 2015 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden duyurulması bekleniyor.

Peki Amaç Neydi ?

Burada yapılan amaç özel okulların önünü açmak ve eğitim kalitesini yükseltmek. Kamu oyunda yapılan yalan yanlış haberin dışında burada insanların rant sağlanın önünü kesmek.Devlet velilere sahip çıkarak özel okulda okutma imkanı veriyor. Bu sene ilk kez uygulanan bu projeden toplamda 600 bin öğrencinin faydalanması bekleniyor. Teşvik miktarları ise gideceği okula ve eğitim seviyesine göre değişiyor. Bunlar sırasıyla ;


Okul öncesi eğitim için 2 bin 680 TL,

İlkokul eğitim için 3 bin 220 TL,

Ortaokul ve lise eğitim için 3 bin 750 TL,

Temel lise eğitim için 3 bin 220 TL,

Ödemeler yapacak. Yararlanacak olan öğrenci sayısı okul öncesinde 20 bin, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 50’şer bin, temel lise ve diğer lise düzeyindeki okullarda ise 110 bin öğrenci bu devletin vermiş olduğu desteği almaya hak kazanacak.

TEŞVİK TAKVİMİ

3 Eylül: Teşvik alan öğrenciler açıklanacak

4-10 Eylül: Öğrenciler okullar için tercih işlemi yapacak

11 Eylül: Yerleştirme sonuçlarının açıklanması

14-21 Eylül: Nakil ve kesin kayıt işlemleri

22 Eylül: Ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması

22-30 Eylül: Ek yerleştirme kayıt ve nakilleri


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ