Özel Güvenlik Maaşları Ne Oldu

Özel Güvenlik Maaşları Ne Oldu

Özel güvenlik maaşları hakkında ipuçlarını dikkatli inceleyin. Özel güvenlik son zamanda popüler meslekler arasında yer alsa da, maaşları oldukça düşük. Çünkü özellikle kamu gören yapanlar, düşük ücretlere çalıştırırken kamu vermiş olduğu ücret arada ki firmalara gidiyor. Bir güvenlik üzerinden ortalama 300 ile 600 TL fark alan firmalar son zamanlar oldukça yaygınlaştı. Bu durum bazılara göre iyi bir habermiş lanse edilirken, aslında çalışanlar tarafından son derece olumsuz bir durumdur.


Özel güvenlikler kimi yerde asgari ücret alırken, kimi yer de 1200 lira gibi ücretlerle çalışmaktadır. Çalışma şartlarının zor olduğu kimi zaman insanları yorgunluk bitirecek olduğunu söylemekte yarar var. Bu gibi bir çok sebepten ötürü özel güvenlik çalışanları koruyacak bir tasarı hazırlandı. Bu tasarı kapsamında özel güvenlik silahlı ve silahsız olmak üzere ikiye ayrılırken, silah ile görev yapan kişilerin maaşlarında iyileştirme aldıklarını söyleyebiliriz. Yapılan tasarı da silahlı olarak çalışacak özel güvenlik görevlilerine verilecek net ücret, net asgari ücretin yüzde 70 fazlasından, silahsız olarak çalışacak olanlara verilecek net ücret, net asgari ücretin yüzde 40 fazlasından az olamayacak ibaresi geçti.

Bu işte çalışanlara bazı yetkiler getirildi. Konser, spor gibi bir çok etkinlik yerinde giriş kartı sorgulama gibi görevleri olacak. Geniş bir alan üzerinde hizmet veren otopark, alışveriş merkezleri, hava limanları ve otogarlar gibi yerlerde trafik akışını kontrol etme gibi bir çok görevi olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. tuncer dedi ki:

    trafik akışı falan demişler yazıda zaten bizler otoparkçı olarak kullanıyorlar guvenlığin %90 ı guvenlık kurallarını bılmıyor neden mı çünkü bizleri otopark çı köle kapıdaki köpek olarak görenler ve buna izin veren şirketler topluluğu bulunuyor ama avrupada bu böyle değil ondan sonra avrupa ulkesiyiz demeyin bana sizler daha alt kademenin karnını geçimini sağlayamayan bi ulkede yaşıyoruz daha ne diyeyim ki

  2. yiğiter dedi ki:

    maaşlar ne zaman düzelecek. 1000 lira maaş ile nasıl geçineceğiz, 2 çocuk ev kira artık taşörenleri çıkarsınlar aradan

BİR YORUM YAZ