Özel Güvenlik Maaşları 2017

Özel Güvenlik Maaşları 2017

Özel güvenlik sektörü oldukça yaygın bir alandır. İnsanların belli süre kurs gördükten sonra işe garantisi ile başladıkları bir iştir. Belli süreçlerden geçerek, 3 ve 5 yıl olmak üzere geçici sertifika verilir. Belli zamanlarda bu verilen sertifikalar yenilenir. Genellikle meslek konusunda sıkıntı çekenlerin buralarda işe girdikleri bilinir. Hatta yapılan araştırmaya ülkenin yaklaşık %15 istihdamı karşıladığı söylemektedir. Peki garanti iş olarak görülen özel güvenlik maaşları 2017 yılında ne kadar artış gösterdi.

Özel güvenlik maaşları genellikle asgari ücret olarak verilir. Güvenlik sisteminde görev alan personeller haftalık 40 saat çalışma saatinden sonra mesai sistemine kalırlar. Genel ortalama ile bu da ortalama 1000 ile 1200 lira arasında maaş alıyor demektir. Asgari geçim indirimi bekarlar ve evliler için farklılar göstermektedir. Bu rakamların üzerine 90  ile 120 lira arasında fiyat ekleyebilirsiniz. Burada atlanmaması gereken vardiyalı olarak çalışan güvenlik personelleri ek olarak vardiya tazminatı alır ve yaklaşık 1400 liraya kadar alabilir.


özel güvenlik maaşı 2015

özel güvenlik maaşı 2016

Geniş çalışma alanı olan özel güvenlik alışveriş merkezleri, hastaneler, kamu binaları gibi bir çok çeşit alanlarda görev yapabilirler.Bay ve bayan ayrımı olmaksızın çalışma imkanı olan bu çalışma alanında genellikle lise mezunları görev yapmaktadırlar. Güvenlik amirleri maaşları normal çalışan personel göre 100 ile 250 arasında daha yüksektir. Bu almış olduğu görevden ötürü verilen ek maaştır.


Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisleri Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Evren dedi ki:

  Özel Güvenlikler bu ülkenin yetimleridir. Kimsenin umrunda değiliz. Öbür tarafta iki yakasına da yapışacağım bir sürü işveren mevcut. Hepsi de zenginlikten 4 köşe olmuş hakkımızı yemekten. Kusması da var bu gidişatın. Hakkımızla ilgilenmeyen devletten de hesabı sorulacaktır er geç. Hiç birine helal etmiyorum hakkımı. Çoluk çocuklarından çıksın acısı.

 2. Dt dedi ki:

  Kursu bitirdikten sonra olan sınavı yazmayı unutmussunuz çok basit bir şeymış gibi göstermeye kalkmayın isterseniz konuyla alakaniz olmadgi belli bir konuya teşvik edeckseniz ilk önce doğru yazmayı bilin..

 3. ercan dedi ki:

  Silahlı güvenlik maaşı ne kadar

 4. furkan dedi ki:

  ülkenin haline bak o kadar çalış çabala ne için 1000 tl maaş için ulan 1000 lirayı çarşıdaki cafelerde veriyo ben niye bu kadar uraşayım yok sınavı yok kimliği vır zırt saçmalık..

 5. Faruk dedi ki:

  O kadar zahmet cek kursa git sinavlara gir evraklari tamamla ne için 1000 tl maaş icin yazık

 6. enes demir dedi ki:

  arkadaslar ben guvenlikci olmak istiyorum bide guvenlik ci olmak zormu

  1. Om3R dedi ki:

   Kurs derslerine duzenli olarak gidersen hic bir zorlugu kalmiyor diyebilirim Allahin izniyle

 7. ahmet dedi ki:

  merak ediyorum 2016 da maaşlar nekadar olur ?

 8. ahmet dedi ki:

  3 kuruş para verip 1000 tane iş istiyorlar hiç bir hakkımız yok sahip çıkanımız yok gece nöbetde ıssız yerde bomboş duruyoz ölsek kimsenin umrunda değil.

  1. Gökhan dedi ki:

   Özel güvenliklerin maaşı ne kadar

   1. ahmet dedi ki:

    askeri ücret ne placak baska

 9. abii dedi ki:

  Hasan kardeş katılıyorum taseron sistem kalkmaliödenen 2500 ele geçen 1000 de,maaşların 2,3 ay geç ödenmesi cabası.Onlar bu dünyada yaşıyorlar öbür dünyada yatacak yerleri yok. Toprak üstüne atacak onları

 10. nazan dedi ki:

  çok düşük maaşlar

 11. hasan dedi ki:

  hükümet bir an önce taşöreni aradan kaldırmalı. Bu sayede maaşlarımız düzelir. işveren 2500 lira maaş ödüyor elimize geçen 1000 lira

BİR YORUM YAZ