Otel Çalışanları Maaşları

Otel Çalışanları Maaşları

Otel de çalışmak aslına bakarsanız, bir nevi tatil yapmak anlamına geliyor. Eğer çalıştığınız bölüm yorucu değilse, mesai saatleri dışında tatilinizi yapabilirsiniz. Böylelikle hem para kazanıp, hem de tatilinizi yapabilirsiniz. Fakat çalıştığınız iş yeri çok yoğun ise, bazen bu işler aksaya bilmektedir. Bu nedenle bu mesleği seçen adaylar için bu kriterleri göz önünde bulundurması önemle rica olunur. Peki otel çalışanları ne kadar maaş alır derseniz, gelin birlikte haberimizin devamını okuyalım. Merak ettiğiniz çalışanların pozisyonlarına göre maaşlarını inceleyelim.Otel sektörü çok geniş tabana yayılıp, sahil kesim oteller, anadolu otelleri, yöresel oteller, butik oteller gibi bir çok çalışma alanı vardır. Bu oteller büyüklüklerine göre kendi arasında kategorilere ayrılmaktadır.


Otel de çalışmak bazen yorucu bazen de keyifli bir hal alabilmektedir. Keyifli hal dışında kalanlar ise sizin aldığınız emek karşılığı ücrettir. Bundan ötürü aldığınız maaşı önce öğrenmek gerekir.  Büyük oteller de çalışan sayısı hayli fazla iken, pozisyonlar da çeşitlilik göstermektedir. Örneğin akrobasi alanın çoğu oteller personel çalıştırmazken, büyük saygın oteller bu alanda personelleri çalıştırır.  Otelin büyüklüğüne ve çalışan sayısına göre maaşların değiştiğini net şekilde belirtelim. Aşağıda yazdığımız maaşların ortalama Ege ve Akdeniz otellerinde çalışanların maaşlarına yakın olduğunuz göz ardı etmeyin.

Otel Müdürü – 4000 ile 6000 TL arası

Resepsiyon  – 1500 ile 2500 TL arası

Şef Garson – 2000 ile 3000 TL arası

Kat Hizmetleri – 1000 ile 2000 TL arası

Aşçı – 2500 ile 4000 TL arası

Barmen – 1500 ile 2500 TL arası


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. isimsiz dedi ki:

    katcılar genellike tip için çalışır maaş artı askeri üçret,.servis askeri ücret artı sigorta tabi servisteki konumunuza göre 300tl 1000 arası fazla maaş olabilir.şef ücretleri 2500 tl den başlayıp 3500 4000 tl ye kadar otelin çalışma şekli ve kapesitesine göre değişkenlik gösterir.mutfak maşları normal çalışanlara göre %40-60 fazladır tabi şef maaşıda

  2. Alp dedi ki:

    Otel müdürleri en fazla 6.000 TL maaş mı alıyor? Biraz daha uydurmanız gerekirmiş. 5 yıldızlı otellerde çalışan genel müdürlerde şuana kadar 10.000 TL den az maaş alan müdür görmedim. 6.000 TL bütün otel müdürlerinin aldığı maaşların genel ortalaması ise o zaman tamam butik otel müdüründen 4 yıldızlı otel müdürüne ve 5 yıldızlı otel müdürlerinin aldığı maaşların genel ortalaması 6.000 demek istediniz zannediyorum. İnsanlara yanlış bilgi vermeyin.

BİR YORUM YAZ