Ornitolog (Kuş Bilimci) Maaşları Ne Kadar

Ornitolog (Kuş Bilimci) Maaşları Ne Kadar

Ornitoloji olarak adlandıralan bilim dalı kuşları inceleyen zooloji alt dalıdır. Kuş davranışları ve ekolojisi hakkında bilgi toplamak ve yaşam türlerinin tesbitinde görev yapan personellerdir. Çalışma alanları olarak kuş çeşitlerinin olduğu her yerde görev yapabilirler.

Yeryüzündeki yaklaşık 9.856 kuş türünün dağılımı, göçleri, davranışları ve ekolojisi ornitolojinin başlıca ilgi alanını oluşturur. Çok geniş alan çalışmaları gerektiren bu konularda, bilgilerin büyük bir bölümü çok sayıdaki amatör ornitolog tarafından elde edilmektedir. Bu nedenle, ornitoloji amatörlerin önemli katkılar yapabildikleri birkaç bilim dalından biri olarak kabul edilir.


Ülkemizdeki yaşayan kuş çeşitlerinin devamlılığı ve yaşama alanlarının genişletilmesi konusunda çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yaparak canlıların daha uzugn bir hayat sürmeleri ve yaşama alanlarının korunması konusunda raporların hazırlanması ve destek verilmesi hususunda çalışmalarını devam ettirmektedirler. Maaşları konusunda ise çeşitli ülkelerde araştırma yaptıklarından sürekli seyahat halinde olmaları ve incelemeler yaptıkları için yüksek olmalıdır. Ortalama olarak aldıkları maaşlar ise 3.000 – 7.000 Tl arasında değişmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ