Okullarda Hangi Ürünler Yasak ?

Okullarda Hangi Ürünler Yasak ?

Yeni eğitim ve öğretim döneminde Sağlık Bakanlığından okul kantinleri için yeni bir uygulama getirildi. Artık okul kantinlerinde gazlı içeçek ve cips tarzı ürünler satışa sunulmayacak.

Yeni getirilen  Sağlıklı Kantin Uygulaması içeğinde artık okul kantilerinde  cola, cips, gazlı içecekler ve fast food tarzı yiyeceklerin satılması yasaklanmıştır. Bunların yerine artık raflarda sebze, meyve ve organik ürünlerin satışı yapılmaktadır. Bu kapsamda yer olan ve Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ile çalışmalarını devam ettirecek olan Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin daha çok peynir, süt, domates, biber gibi ürünlerin ve bu yiyeceklerin sabah kahvaltı niteliğinde olarak değendirilmesini düşünmektedir. Aynı zamanda satılacak olan sandiviç ve ekmek arası yiyeceklerin domatas ve peynirli olmasına özen gösterilmesi üzerinde durulmaktadır.


Sağlık Bakanlığı yapılan açıklamasında ; sağlıklı birey, sağlıklı aile ve sağlıklı toplum hedeflendiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, şöyle dedi:”İki kelime önemli. Bunlardan birincisi sağlıklı beslenme, ikincisi de hareketli yaşam. Sağlıklı beslenmede özellikle öğrencilerimize kantinlerde uygulayabilmek için Sağlıklı Kantin Uygulaması hayata geçiriyoruz. Öğrencilerimiz sağlıklı beslenmenin ilk ayağını buralarda, okullarda öğrenecekler, diyerek açılmada bulundu.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ