Okul Müdürü Maaşı

Okul Müdürü Maaşı

İlköğretim, ortaöğretim ve mesleki teknik okullarda Okul müdürlüğü yapan yöneticinin maaşı hesaplandığında 1. derecenin 4. kademesindeki ve 25 yıl hizmet süresi olan, bekâr veya eşi çalışmayan bir yönetici 2.588 TL maaş almaktadır. Ancak, çocuk sayısına göre çocuk yardımı parası eklendiğinde bu miktar artmaktadır.

Okul müdürlerinin ayrıca ek ders ödemeleri ile öğretim tazminatları da eklendiğinde bu miktar da kişiye göre değişmektedir. Okul müdürleri de derslere girmektedir fakat idari işlerin aksamaması için haftalık ders saati sayıların öğretmenlere göre çok az olup minimum 6 saattir.


İlk işe başlayan bekâr bir öğretmen ile evli eşi çalışan çocuksuz öğretmen de 1.878 TL maaş almaktadır. Bu ücretin evli ve çocuklu olarak artış göstermesi ve görev süresine göre değişiklik göstermesidir. Ortalama 15 – 20 yıl çalışan bir öğretmen , evli ve çocuklu olduğu takdirde ortalama maaşı 2.200 – 2.500 arasında bir ücret almaktadır. Ayrıca ek ders ücretleri de aldıkları zaman ortalama 2.600 Tl maaş almaktadırlar.

Okul müdüleri maaşları ise bu şekilde değerlendirmeye alındığı zaman maaşları 3.000 Tl aralığında olmaktadır. Ayrıca okul müdürlerinin sorumlukları ve yetkileri fazla olduğunda dolayı biraz daha idarecilik gerektiren bir görevdir.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ