Okul Müdürü Maaşı

Okul Müdürü Maaşı

İlköğretim, orta öğretim ve mesleki teknik okullarda Okul müdürlüğü yapan yöneticinin maaşı hesaplandığında 1. derecenin 4. kademesindeki ve 25 yıl hizmet süresi olan, bekar veya eşi çalışmayan bir yönetici 2.588 TL maaş almaktadır. Ancak, çocuk sayısına göre çocuk yardımı parası eklendiğinde bu miktar artmaktadır.

Okul müdürlerinin ek ders ödemeleri ile öğretim tazminatları da eklendiğinde bu miktar da kişiye göre değişmektedir. Okul müdürleri de derslere girmektedir fakat idari işlerin aksamaması için haftalık ders saati sayıların öğretmenlere göre çok az olup minimum 6 saattir.


İlk işe başlayan bekar bir öğretmen ile evli eşi çalışan çocuksuz öğretmen de 1.878 TL maaş almaktadır. Ayrıca çeşitli sınav ve etkinliklerde de görev alan okul müdürleri katıldıkları etkinliklere göre ücretler almaktadır. Ehliyet sınavları, ösym tarafından yapılan sınavlar gibi faaliyetlerde gözetmenlik görevi üstlenmektedirler. Bunlarla birlikte okul müdürünün maaşını hesaplayacak olursak eğer 2.000 – 2.3500 tl arasından olmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Mekatronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ogrenci kfi dedi ki:

  Resat hocam müdür olmak için kaç sene hocalık yapmak gerek

 2. Öğretmen dedi ki:

  Bu yanlış evli iki çocuklu 5. Derecedeki okul müdürü 2900 tl almaktadır 2015 rakamları ile

  1. Öğretmen dedi ki:

   Özür dilerim bekar ve çocuksuz yazısını yanlış okumuşum

BİR YORUM YAZ