Okul Dönemlerinde Sosyal Medya

Okul Dönemlerinde Sosyal Medya

Yeni bir eğitim öğretim yılına da merhaba diyen öğrenciler uzun bir yaz tatilini geride bırakıp derslere başladılar. Bu konuda uzmanların çeşitli uyarılar var elbette öğrecilere artık günümüz teknolojisini çok sık kullanan öğrenciler artık okulların başlamasıyla sosyal medyada geçirdikleri vakitlere biraz daha dikkat ederek bu konuda da aileleri uyarmakta ve çocuklarının internette çok uzun süre zaman geçirmelerini engellemelidirler.ilişim teknolojileri ve ona ilişkin donanımlar her birimizin cebinde olan telefonlar, internet bağlantıları bunlar tabi ufkumuzu açıyor. Erişim alanımızı genişletiyor ama bunları kullanırken de çok bilinçli kullanmamız gerekiyor.
Aşırı kullanım fiziksel olarak da sıkıntı veriyor. Zaman zaman göz problemlerine yol açabiliyor. Ama onun dışında ilgi dağılmasına yol açıyor. Son yapılan araştırmalar gençlerde özellikle bilgisayarda çok fazla zaman geçiren gençlerin çocukların bir konuya verimli bir biçimde odaklanma süresi gittikçe düşüyor.Okul Dönemlerinde Sosyal Medya


Okul dışında ki zamanlar aile birlikte zaman geçirebilecekleri çeşitli faaliyetler ve etkinlikler düzenlemeli ve ev içersinde her gün belirli saat kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Biraz daha kitaba yönelik saatler ayırırsanız öğrenciler içinde daha ileriki yaşlardaki ilgileriniz açısından çok daha verimli olacaktır.


Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Maaşları 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ